Publicat Ieri

PR Manager & Copywriter

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Studenți, Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Cerințe:

CERINȚE ȘI RESPONSABILITĂȚI:

  • Vei fi responsabilă de elaborarea strategiei și planurilor de PR pentru promovarea serviciilor companiei;
  • Vei participa la elaborarea strategiei și planurilor de PR pentru promovarea serviciilor companiei;
  • Vei participa activ în organizarea acțiunilor orientate de promovare a imaginii companiei (evenimente speciale, proiecte sociale, conferințe de presă, prezentări, acțiuni BTL, etc);
  • Vei identifica și coordona producerea materialelor promoționale necesare de utilizat la diversele evenimente organizate de către companie;
  • Vei scrie și redacta comunicate de presă și textele pentru site-ul www.greenair.md;
  • Vei elabora și redacta textele/mesajele către clienți;
  • Vei elabora mesaje pentru campaniile de social media;
  • Vei participa la elaborarea strategiei de SMM;
  • Vei elabora rapoarte pe campaniile de PR și evenimentele organizate;
  • Vei identifica noi posibilități de promovare a imaginii companiei prin organizare de acțiuni BTL și campanii de CSR;
  • Vei stabili relații de parteneriat cu agenți economici pentru colaborări constructive în cadrul diferitor proiecte;
  • Vei coordona și perfecta contracte cu diferiți agenți economici, precum și alte tipuri de documente interne necesare în procesul de lucru;
  • Vei coordona și efectua diferite tipuri de lucrări necesare, în scopul realizării obiectivelor prevăzute în planul de marketing;
  • Vei fi imaginea la brandul nostru GREEN AIR;

Cerințe față de candidat:

  • studii superioare în litere, jurnalism sau științe ale comunicării;
  • experiență în domeniul relațiilor cu publicul și cu presa de minim 2 ani;
  • experiență în funcția de PR manager de minim 2 ani;
  • abilități excelente de exprimare oral și scris în română, rusă, engleza – începând cu nivelul B1;
  • abilități excelente de networking și relaționare;
  • pachet MS Office la nivelul mediu ( Word, Excel, Power Point, Outlook Express, cunoștințe Canva constituie un avantaj);
  • spirit inovativ, creativ, abilitatea de a învăța rapid și dorința de a te dezvolta din punct de vedere personal și profesional;
  • Organizarea, responsabilitatea, integritatea, creativitatea și carisma la fel constituie un avantaj;

Ce oferim:

  • Salariu competitiv;
  • Mediu dinamic și prietenos în continuă dezvoltare;
  • Posibilitate de a avansa din punct de vedere profesional;
  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a abilităților profesionale;
  • Echipă prietenoasă și pozitivă;
  • Graficul de lucru flexibil, contează să îți faci lucrul și sarcinile în termenul indicat;
  • Regimul de lucru – combinat, poate fi și online, dar și offline când e cazul de a fi prezentă la oficiu sau la obiect/eveniment
  • Amplasarea oficiului: sectorul Râșcani, strada Miron Costin. Vedere panoramică spre pădure;
  • Oportunitatea de a participa la evenimente care facilitează integrarea în echipă;
  • Posibilitatea de a călători peste hotare;
  • Posibilitatea de a procura produsele firmei la preț special și în rate.

Din partea ta:

  • Transmiți CV-ul cât mai curând la adresa: director.veopartners@gmail.com;
  • Te prezinți la interviu în caz că primești invitația din partea noastră;
  • Concretizezi întrebările la care nu ai găsit destulă informație în oferta dată;
  • Ceri salariul dorit, iar noi îl analizăm și dacă faci față la cerințele noastre, găsim și compromisul reciproc avantajos

Viața îți oferă diverse oportunități, depinde doar de tine pe care din ele ești deschis să le primești. Aplica!

Trimite CV

Despre companie

VEO & PARTNERS SRL este o companie ce prestează mai multe servicii, și anume:

- servicii de import/ export a diverselor produse, mărfuri și utilaje din domeniul construcției și alimentar;

- servicii de proiectare a sistemelor de ventilare, încălzire, sisteme antiincendiare;

- servicii de coaching individual și corporativ.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Strada Miron Costin, 17/2