Publicat Recent

Manager marketing

Informații de bază

Salariu:
de la 10 000 MDL
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău, Râșcani

Descrierea poziției vacante

ANGAJĂM MANAGER MARKETING !

CERINȚE ȘI RESPONSABILITĂȚI:

  • Elaborarea, implementarea și dezvoltarea strategiilor de marketing ale firmei;
  • Coordonează în mod constant studii de piață în domeniul de activitate a firmei;
  • Elaborează și asigură realizarea planului de marketing;
  • Monitorizează permanent piața și concurența în vederea actualizării și/sau modificării strategiei și politicilor de marketing ale firmei;
  • Analizează oportunitatea introducerii de noi produse sau servicii;
  • Menține o vizibilitate ridicată a brand-ului prin diverse evenimente;
  • Dezvoltă politici de prețuri pentru produsele deja lansate pe piață sau pentru cele noi;
  • Dezvoltă politici de fidelizare a clienților;
  • Execută orice alte dispoziții date de superiorul ierarhic în realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei în limitele respectării temeiului legal;
  • Menține relații profesionale cu toți partenerii externi ( agenți de publicitate, firme de sondare de piață, etc.);
  • Respectă procedurile interne legate de utilizarea autovehiculului pe care-l are în folosință;
  • Răspunde de informare imediată a persoanelor responsabile privind orice defecțiune în funcționare a echipamentului cu care își desfășoară activitatea;
  • Răspunde la monitorizarea și controlul activităților de marketing;
  • Administrarea rețelelor sociale a companiei;
  • Coordonarea anunțurilor pe site-urile de profil;
  • Monitorizarea platformelor de social – media ale companiei;
  • Crearea de reprezentări grafice și design-urilor grafice prin intermediul instrumentelor Power Point, CANVA;
  • Promovarea produsului prin diverse mijloace tehnice și idei creative;
  • Participarea și coordonarea evenimentelor companiei;
  • Cunoașterea fluentă a limbilor română, rusă, engleză constituie un avantaj;
  • Abordarea responsabilă a planurilor și respectarea termenelor limită;
  • Experiență în pregătirea de conținut, campanii publicitare și redactarea de texte de vânzare;
  • Experiență într-o poziție similară;
  • Planificare strategică pentru creșterea conturilor, recomandări către clienți și research pentru a identifica cele mai bune și/sau noi tactici de promovare pe fiecare dintre platforme;
  • Elaborarea unui plan strategic și tactic pentru evenimente promoționale, bugetare și etapele implementării acestuia;
  • Planificarea și gestionarea bugetului de marketing;
  • Crearea și gestionarea conținutului pentru social media, site-ul web și alte canale de comunicare;
  • Evaluarea eficacității campaniilor de marketing și căutarea de oportunități de optimizare a acestora;
  • Crearea, îmbunătățirea și actualizarea materialelor de marketing;
  • Rapoarte săptămânale și lunare privind eficiența marketingului;
  • Brainstorming cu membrii echipei pentru a dezvolta idei creative pentru evenimente și campanii promoționale;

OFERIM:

  • Posibilitate de a avansa din punct de vedere profesional;
  • Echipă prietenoasă și pozitivă;
  • Graficul de lucru: Luni – Vineri, de la 9:00 -18:00;
  • Angajare oficială;
  • Oficiu modern, ceai/cafea/biscuiți din partea firmei. Serbarea zilelor de naștere și felicitarea tuturor omagiaților din cadrul firmei;
  • Amplasarea oficiului: sectorul Râșcani, strada Miron Costin. Vedere panoramică spre pădure;
  • Salariu destul de motivant pentru Republica Moldova

Vorba ceea: ”Cere și ți se va da!”

Din partea ta:

  • Transmiți CV-ul cât mai curând la adresa: veopartners@gmail.com, căci astfel de poziții se ocupă rapid;
  • Te prezinți la interviu în caz că primești invitația din partea noastră;
  • Concretizezi întrebările la care nu ai găsit destulă informație în oferta dată;
  • Ceri salariul dorit, iar noi îl analizăm și dacă faci față la cerințele noastre, găsim și compromisul reciproc avantajos, :-)

Viața îți oferă diverse oportunități, depinde doar de tine pe care din ele ești deschis să le primești

De calitatea alegerilor, depinde calitatea viitorului nostru! Alege cu capul, dar nu uita și de inimă

Trimite CV

Despre companie

VEO & PARTNERS SRL este o companie ce prestează mai multe servicii, și anume:

- servicii de import/ export a diverselor produse, mărfuri și utilaje din domeniul construcției și alimentar;

- servicii de proiectare a sistemelor de ventilare, încălzire, sisteme antiincendiare;

- servicii de coaching individual și corporativ.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Strada Miron Costin, 17/2