Publicat Recent

Contabil

Informații de bază

Salariu:
de la 8 000 MDL
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Ungheni

Descrierea poziției vacante

Contabil(ă)

Responsabilități:

  • Întocmește procedurile de lucru și urmărește respectarea aplicării acestora
  • Urmărește și participă la inventariere
  • Participă la întocmirea lucrărilor de închidere a exercițiului financiar contabil
  • Organizează evidența formularelor cu regim special
  • Organizează și răspunde de respectarea disciplinei de casă și a operațiunilor cu numerar
  • Asigură întocmirea la termen a obligațiilor companiei față de bugetul de stat și bugetul local
  • Urmărește depunerea în termenul legal a tuturor declarațiilor solicitate de lege
  • Supraveghează și verifică reconcilierea și închiderea conturilor

Cerințe:

  • Studii de superioare în domeniul economic
  • Experiență minim 1 an pe o poziție similară
  • Cunoștințe temeinice privind sistemul financiar contabil într-o organizație mare
  • Cunoștințe temeinice privind legislația din domeniul financiar contabil și fiscal
  • Word, Excel, Outlook
  • Familiar cu 1C

Profilul candidatului:

  • Spirit de echipă, inițiativă
  • Capacitate de analiză și sinteză
  • Adaptabilitate
  • Perseverență
  • Orientare spre rezultate

Plăti și beneficii:

  • Salariu motivant
  • Pachet social complet
  • Mediu de lucru profesional
  • Posibilitate de promovare
  • Tichete de masa

Candidaţii interesaţi sunt rugaţi să expedieze CV-ul pe adresa angajare@covoare.md

Detalii la telefon.[vezi telefon]069355382

Orasul Ungheni

Trimite CV

Despre companie

Covoare Ungheni este unul din liderii Europeni in producerea si comercializarea covoarelor. Timp de 41 de ani noi propunem produse moderne, ecologice si calitative , avind mereu grija de cerintele clientilor nostri.

Producerea

Fabrica a fost fondata in anul 1980 si a fost semnificativ modernizata dupa privatizare in anul 1998. Astazi noi producem covoare calitatea carora este la nivelul standartelor internationale, liniile de producere sunt dotate cu cele mai performante utilaje. Covoarele sunt comercializate in mai multe tari Europene precum si in Statele Unite ale Americii si Japonia

Calitatea

“Covoare Ungheni” respecta cerintele Sistemului Managementului Calităţii ISO 9001:2000 la fiecare etapă: de la elaborarea noului design şi a colecţiei pînă la producerea şi prestarea serviciilor partenerilor. Produsele sunt dotate cu certificate de conformitate. Echipa profisionista contribuie la cresterea calitatii marca “Covoare Ungheni”.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte