Publicat Ieri

Expert Riscuri

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Cerințe:

  • studii universitare în domeniul economic
  • experiență de muncă minim 1-2 ani (într-o poziție similară)
  • experiență în domeniul analizei afacerii și a rapoartelor financiare
  • capacitatea de a identifica, analiza, evita, diminua riscul aferent activității clienților și companiei
  • capacitatea de a-și asuma responsabilitatea pentru adoptarea deciziilor aferente riscurilor
  • capacități de relevare, intuiție, prudență, inițiativă
  • capacități excelente în domeniul managementului timpului
  • capacitate de a lucra în echipă
    ● cunoașterea limbii române și engleze, MS Office, Windows, Internet Explorer

   Descrierea jobului:

  • analizează și evaluează cererile de credit din punct de vedere al riscului
  • ia decizia în conformitate cu politicile de credit ale companiei și în dependență de împuterniciri
  • dezvoltă și actualizează periodic procedurile interne de lucru
  • participă la procesul de dezvoltare a produselor/serviciilor noi, asigurându-se că principiile managementului riscului sunt aplicate
  • pregătește rapoartele necesare solicitate de Management
  • oferă suport și instruire colegilor în identificarea riscurilor

   Ce beneficii obții?

  • salariu motivant
  • oportunități extinse de dezvoltare profesională și personală într-o companie sigură și în dezvoltare
  • training-uri de specialitate gratuite
  • mediu de munca modern și prietenos

Te așteptăm în echipa PRIMA FINANȚARE!

Trimite CV-ul tău la hr@primafinantare.md

Detalii la nr. de telefon [vezi telefon]067 704 344

Trimite CV

Despre companie

OCN PRIMA FINANȚARE SRL este o companie de microcreditare ce oferă finanțare atât clienților persoane fizice, cât și clienților business. Avem o experiență de mai bine 12 ani în sectorul nebancar din Republica Moldova. Peste 3300 de clienți  și-au realizat scopurile și visele alegând în calitate de partener PRIMA FINANȚARE.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Ungheni, str. Națională 10