Publicat Ieri

Medic specialist (psihiatru) -perioadă determinată

Informații de bază

Salariu:
12 500 MDL
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Mid-Level (2-5 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Cerințe:

  • Rezidențiat (psihiatrie),
  • experiența de muncă (avantaj)

Condiții de muncă:

  • locul de muncă-Departamentul Clinic Medicină de Urgență, 7 ore de muncă zilnic

Responsabilități:

  • Examinează pacienţii care se prezintă pentru consult, stabileşte diagnosticul, investigaţiile
    necesare, prescrie tratamentul corespunzător şi eliberează reţete conform
    reglementărilor  în vigoare;
  • Consemnează în fişa de consultaţie, anamneza, diagnosticul şi tratamentul;
  • răspunde de corecta desfăşurare a actului medical;
  • Face toate demersurile posibile pentru instituirea unor relații medic-pacient și medicmedic/asistent medical adecvate, cu folosirea unui limbaj adaptat nivelului de înțelegere al interlocutorului;
  • Discută cu pacienții și cu aparținătorii/rude sau reprezentantul legal,după caz, în termeni cât mai accesibili acestora, și să îi informeze cu privire la situația medicală/diagnosticul de etapă, intervențiile necesar a fi realizate sau lipsa necesității acestora, disponibilitatea intervențiilor necesare, beneficiile așteptate, potențialele efecte adverse și riscurile legate de neefectuarea acestora;
Trimite CV

Despre companie

Institutul de Medicină Urgentă este o instituție medico-sanitară publică, care are misiunea de a răspunde promt la necesitățile medicale ale populației și a deservi cele mai grave cazuri din întreaga țară. Spitalul are în componenţa sa 7 departamente medicale dotate cu echipament performant pentru investigarea, diagnosticarea și tratamentul pacienților.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte