Publicat Ieri

Medic specialist (anesteziolog reanimatolog de urgență), Departamentul Clinic Medicină de Urgență- 2 unități

Informații de bază

Salariu:
de la 13 500 MDL
Program de lucru:
În ture
Studii:
Superioare
Experiență:
Mid-Level (2-5 ani)
Oraș:
Centru, Chișinău

Descrierea poziției vacante

Activitatea dvs se va desfășura întru-un departament modern, dotat cu echipament şi aparataj medical de ultima generație

Cerințe: studii superioare, rezidențiat Anesteziologie, Reanimatologie
Condiții de muncă: servicii de până la 24 ore conform programului

Responsabilități:

  • Cunoașterea procedurilor eficiente, precum şi a bunelor practici naționale şi internaționale în acordarea asistenței medicale urgente;
  • Cunoașterea prevederilor legislației Republicii Moldova, ce reglementează activitatea în domeniul sănătății, Codului deontologic a lucrătorului medical și farmacistului; drepturile şi responsabilităţile pacientului; acordul informat privind acordarea asistenței medicale; exercitarea profesiunii de medic; aplicarea procedurii de comunicare; protecția datelor cu caracter personal; accesul la informație; etc.
  • Competențe în administrarea corectă a medicamentelor din trusa de asistență medicală urgentă , inclusiv a preparatelor stupefiante și psihotrope (compatibilitatea medicamentelor administrate, mecanismele de interacțiune, efectele secundare, dozele de administrare); utilizarea aparatajului și utilajului din dotare.
  • Acordarea ajutorului medical specializat de urgenţă bolnavilor aduşi cu ambulanţa, trimişi de alte instituţii medicale, conform normelor metodologice de punere în aplicare a Programului Unic pe anul curent. În cazurile complicate, solicitarea convocării consiliului.
  • Respectarea confidenţialităţii tuturor aspectelor legate de locul de muncă în timpul aflării în funcţie cât şi după desfacerea contractului individual de muncă.
  • Responsabilitatea deplină de echipamentul şi aparatajul medical aflat în dotare
Trimite CV

Despre companie

Institutul de Medicină Urgentă este o instituție medico-sanitară publică, care are misiunea de a răspunde promt la necesitățile medicale ale populației și a deservi cele mai grave cazuri din întreaga țară. Spitalul are în componenţa sa 7 departamente medicale dotate cu echipament performant pentru investigarea, diagnosticarea și tratamentul pacienților.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte