Publicat Recent

Manager Import

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Mid-Level (2-5 ani)
Oraș:
Botanica, Chișinău

Descrierea poziției vacante

Cerințele față de candidat

  • Studii superioare finisate în medicină, farmacie sau bioinginerie;
  • Cunoașterea fluentă a limbilor romană,rusa și engleza;
  • Cunoștințe avansate a Ms Ofice (Word, Excel) și 1C;
  • Experiența pe o poziție similară constituie un avantaj;
  • Abilități de planificare și organizare a timpului, eficiență la locul de muncă;
  • Atenție la detalii, orientare spre dezvoltare;
  • Loialitate și confidențialitate.

Responsabilitățile candidatului

Managerul Import va fi responsabil pentru:

  • Planificarea și supravegherea activităților de import.
  • Asigurarea conformității cu legislația și reglementările locale și internaționale.
  • Monitorizarea și optimizarea fluxurilor de logistică
  • Comunicarea cu furnizorii interni / externi;
  • Asigurarea implementării condițiilor contractuale convenite cu furnizorii;
  • Menținerea nivelului necesar de stoc și îndeplinirea comenzilor;
  • Dirijarea procesului de transportare a mărfurilor;
  • Pregătirea rapoartelor interne și analiza evoluției indicatorilor
  • Evidența documentației aferente livrărilor;
  • Monitorizarea procesului de import / achiziții locale;
  • Analiza pieței.

Beneficiile includ:

  • Salariu competitiv, negociabil în funcție de experiență și competențe.
  • Ai posibilitatea să te dezvolți profesional și personal în cadrul companiei;
  • Organizam deplasări periodice cu scop de studii și teambuilding;
  • Ai posibilitatea de a avansa în cadrul companiei;
  • Oferim lunch card cu tichete de masa;
  • Organizăm evenimente corporative anuale;
  • Programul de munca este comod: luni- vineri 08:30-17:30, o ora pauza de masă;
  • Stilul de conducere este empatic;
  • Oferim reducere la produsele comercializate de către organizație (medicamente și dermatocosmetică);
  • Condițiile de muncă sunt foarte bune (birourile sunt amenajate ergonomic, dotate cu materiale, rechizite și tehnică performantă, bucătării la fiecare etaj);
  • Comunicarea internă este transparentă;
  • Staff-ul managerial este mereu deschis să ofere suport și să răspundă la întrebările angajaților;
  • Atmosfera de lucru este caldă și prietenoasă;
  • Ai tot suportul managerului și colegilor în perioada de integrare și adaptare.
  • Oportunități de formare profesională și avansare în carieră.

Invităm candidații interesați să trimită CV-ul lor pe adresa de email alina.cebanu@dita.md cu specificarea postului pentru care candidați.

Despre companie

Compania Dita Estfarm este cel mai mare distribuitor farmaceutic în Moldova cu istorie de peste 25 ani. În ultimii 15 ani Dita Estfarm este lider pe piaţa farmaceutică din RM, dar din 2013 intră în TOP 10 importători din ţara. Compania distribuie peste 7000 de produse farmaceutice şi parafarmaceutice la nivel naţional de la peste 170 de furnizori locali si internationali, către peste 800 de clienţi - farmacii private, farmacii de spitale şi extrabugetare, alte depozite farmaceutice. Astăzi compania deţine şi cel mai mare lanţ de farmacii “Farmacia Familiei” si Dita Hyper Farmacie.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Botanica, str. Burebista 23