Publicat Recent

Ajutor de contabil

Informații de bază

Salariu:
de la 10 000 MDL
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Gimnazial / Liceal, Profesional Tehnic, Superioare
Experiență:
Elevi, Studenți
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Descrierea scurtă a postului: Compania NexaCont caută un individ dinamic și ambițios pentru a ocupa postul de Ajutor de Contabil. Acest rol presupune suportul și asistența echipei noastre de contabilitate în realizarea diverselor sarcini administrative și de contabilitate la sediul nostru din Chișinău.

Cerințele față de candidat:

  • Absolvent de gimnaziu/liceu sau studii superioare în domeniul contabilității sau similar;
  • Elevi, liceeni și studenți dispuși să învețe și să își dezvolte abilitățile în domeniul contabilității;
  • Capacitate de organizare, atenție distributivă și simț al detaliului;
  • Cunoștințe în utilizarea pachetului MS Office, în special Excel.

Responsabilitățile candidatului:

  • Primirea și înregistrarea documentelor financiare;
  • Înregistrarea operațiunilor contabile în programul specific;
  • Suport în activități de raportare financiară;
  • Menținerea unui nivel inalt de confidențialitate pentru toate documentele și informațiile confidențiale.

Procesul de depunere a candidaturii: Pentru a aplica la acest post, te rugăm să trimiți CV-ul tău prin intermediul platformei delucru.md.

Așteptăm cu nerăbdare să te cunoaștem!

Despre companie

Suntem o companie de servicii de contabilitate și consultanță financiară.

<form class="stretch mx-2 flex flex-row gap-3 last:mb-2 md:mx-4 md:last:mb-6 lg:mx-auto lg:max-w-2xl xl:max-w-3xl">

</form>

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte