Publicat Ieri

PR Specialist & Event Manager

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Clientul nostru, unul dintre liderii din industria frumuseții și îngrijirii pielii, din Moldova, este în căutarea unui coleg pentru funcția de: PR Specialist & Event Manager.

Responsabilități:

  • Organizarea evenimentelor Companiei pentru clienți și moderarea acestora în calitate de
  • speaker;
  • Traducerea rapidă a textelor din rusă și engleză;
  • Scriere de postări și istorii în rețelele sociale folosind diverse funcții, cunoașterea capacităților și limitărilor rețelelor sociale,
  • Înțelegerea specificului promovării în fiecare rețea socială;
  • Oferirea suportului pentru publicarea informațiilor pe website-urile Companiei și în alte surse online.

Cerințe:

  • Studii superioare în domenii relevante funcției: jurnalism, filologie etc.;
  • Cunoașterea excelentă a limbii române, la nivel de redactor;
  • Abilitate de a scrie texte corect și frumos;
  •  Cunoștințe de bază de lucru cu editori grafici pentru formarea postărilor, promoțiilor și anunțurilor – va constitui un avantaj;
  • Cunoașterea limbii engleze și a limbii ruse – nivel mediu (comunicare și traducere).

Oferim:

  • Angajare oficială conform prevederilor legislației muncii;
  • Regim hibrid de muncă (după perioada de probă);
  • Posibilități de creștere și dezvoltare profesională;
  • Mediu de lucru motivant în cadrul unei companii internaționale;
  • Sediu în centrul orașului Chișinău.

Așteptăm CV-ul la adresa: dopomoga.staffing@gmail.com

Numai candidații care corespund cerințelor vor fi contactați.

Trimite CV

Despre companie

DOPOMOGA GROUP este fondatorul industriei Resurselor Umane din Republica Moldova și Ucraina.
Din 1994, DOCPOMOGA GROUP a conectat companii respectate cu specialiști de valoare.

DOPOMOGA GROUP  în Republica Moldova funcționeaza din 2006 și are trei genuri principale de afaceri:

- General Recruiting;

- IT Recruiting;

- HR Consulting: HR administrare, Salarizare, Revezuire salarii, Outstaffing.

 Mai mult de 15 de ani de experiență in Republica Moldova, Compania a căpătat o vastă experienţă de prestare a serviciilor pentru companii din urmatoarele segmente: fabricare şi vânzare, FMCG, retail, bănci și servicii financiare, industria minieră şi metalurgie, asistenţă medicală şi farmaceutică, telecomunicaţii, inginerie mecanică, știință, sectorul petrolier, chimie și petrochimie, agricultură, asigurări, construcţii şi materiale de construcţii, comerţ şi logistică de transport, energetică.

"Cunoastem, că în prezent, HR Managerii funcționează sub presiune și schimbări pe piața muncii.
Scopul nostru este de a vă completa afacerea cu experiența și cunoștințele în recrutare, pentru a oferi la timp specialiști necesari."

Cu respect, DOPOMOGA GROUP

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte