Publicat Recent

Receptioner in institutii medico-sanitare

Informații de bază

Salariu:
de la 8 000 MDL
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Fără studii, Gimnazial / Liceal, Superioare
Experiență:
Fără Experiență
Oraș:
Botanica, Chișinău

Descrierea poziției vacante

Recepționioner(ă) în instituții medico-sanitare

Responsabilități:

  • Întimpinarea pacienților și coordonarea spre cabinetul medicului specialist sau sala de așteptare;
  • Preluarea apelurilor telefonice cu detalierea informațiilor cerute de către pacient;
  • Evidența bazei de date a pacienților, înregistrarea, programarea/reprogramarea și repartizarea pacientului la medicul specialist/investigații;
  • Înregistrarea materialului investigațiilor și eliberarea rezultatelor analizelor medicale pacienților;
  • Încasarea contravalorii serviciilor și eliberarea bonului pacientului;
  • Medierea conflictelor și soluționarea imediată a reclamațiilor parvenite din partea pacienților/rudelor (în limitele competenței profesionale).

Cerințe:

  • Studii superioare;
  • Limbi cunoscute: română, rusă, engleză – intermediar;
  • Calculatorul la nivel de utilizare: Microsoft Office (Excel, Word, PowerPoint);
  • Experiența de muncă în domeniu minim 1 an;
  • Aspect fizic plăcut și prezență agreabilă;
  • Amabilitate, disciplină;
  • Echilibru emoțional și atitudine optimistă;
  • Rezistență la stres.

Oferta companiei:

  • Salariul – 8000 lei (începător)
  • Întreg pachet social,
  • Condiții de muncă foarte bune,
  • Prânz gratuit,
  • Program de lucru: 8 ore pe zi de luni până vineri.

Vă încurajăm să expediați CV-ul pe adresa de e-mail: resurse.umane@novamed.md, cu specificarea postului pentru care aplicați.

Trimite CV

Despre companie

Spitalul Polivalent Novamed este un spital privat, specializat în diagnostic și tratament de profil larg.

Misiunea noastră constă în grija deplină pentru sănătate, de aceea tindem ca oricine să găsească aici soluţiile și asistenţa competentă necesare pentru bunăstarea fiecărui pacient.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte