Publicat Ieri

Marketing specialist SEO

crown Compania VIP

Informații de bază

Salariu:
de la 1 000 USD
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Fără studii
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Centru, Chișinău

Descrierea poziției vacante

Candidatul Ideal:

  • competente si experienta in Google Ads;
  • competențe și experiență în tehnologii,
  • SEO, marketing digital, factori dе clasificare și fundamentele marketingului motoarelor dе căutare, publicitate online;
  • analiza si reporting de site-uri prin Google Analytics, Google SearchConsole, etc;
  •  înțelegere aprofundată a tacticilor, strategiilor și instrumentelor SEO,
  • cunoștințe despre analizele web și instrumente dе monitorizare,
  • experiență în promovarea unei mărci folosind instrumentele specific canalelor dе comunicare în social media că Facebook, Twitter,Youtube, Instagram, altele
  •  abilități de organizare a activității cu respectarea deadline-urilor si multitasking;
  • disponibilitate pentru căutarea și descoperirea de noi soluții pentru activitatea curentă;
  • atenție deosebita la detalii, organizare;
  • abilitati de comunicare, spirit de echipa;(jobul nu este remote).

Descrierea jobului:

  • optimizeaza SEO pentru site-urile firmei;
  • administreaza website;
  • organizează și optimizează campanii de publicitate pe internet și în Google Ads
  • analizează și face reporting de site-uri prin Google Analytics, Google Search Console, etc;
  • optimizeaza ergonomia si navigarea utilizatorilor pe site-urile firmei;
  • configureaza instrumente de raportare, le analizează în mod regulat și propune planuri de acțiune în funcție de acestea;
  • participa la actualizarea site-ului/blogurilor firmei;
  • testează paginile web pentru a identifica posibilele nereguli şi a le remedia,
  • identifica problemele nedescoperite prin reacția consumatorilor şi corectează problemele sau le redirecționează la personalul potrivit pentru rezolvare,
  • monitorizează performanța campaniilor online și digital la nivel corporate și de brand în raport cu obiectivele stabilite la nivel de campanie și pregătește propuneri de acțiuni corective,
  • propune și dezvolta noi metode de îmbunătățire a rezultatelor SEO (search engine optimization), SEM (search engine marketing) și a indicatorilor de media digitală (google, facebook și al întregului ecosistem de media digitală),
  • are rolul principal de a prezenta și de a inspira echipa managementul în privința trendurilor digitale care pot aduce un plus de valoare (propune soluții inovatoare în planul de marketing per brand).

Descrierea companiei:

Arctic Transport LLC este o companie de transport americana cu un oficiu în  Moldova. Deținem propria flotă de camioane care circula pe tot teritoriul american. Arctic Transport LLC a fost fondata de un moldovean în 2013.

Send your resume and cover letter to nick@arctictransportation.us

Despre companie

Când ARCTIC TRANSPORTATION a fost înființată în 2013, scopul nostru a fost să creăm o companie de brokeraj de marfă care să fie lider în industrie printr-un angajament excelent de servicii față de clienții noștri. Am crescut puțin câte puțin, prin muncă și dăruire.
ARCTIC TRANSPORT nu este compania dumneavoastră obișnuită de transport de marfă; investim în oamenii noștri, lucrăm ca o echipă, ne asigurăm întotdeauna că performam la cea mai înaltă abilitate și ne asigurăm ÎNTOTDEAUNA că clienții noștri sunt mulțumiți. Recrutăm și angajăm doar persoane profesioniste, care știu să ofere un serviciu de calitate, pentru tine. Cu camioanele deținute de companie, precum și serviciul nostru de broker de marfă, compania noastră de transport poate oferi servicii de transport pentru a satisface nevoile oricărui client. Fie că sunteți un cumpărător individual care are nevoie de servicii unice sau un expeditor industrial major care are nevoie de servicii frecvente de transport de marfă, vă putem ajuta.

Foto și video

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Centru, str. Ciuflea, 6