Publicat Recent

Director financiar

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Mid-Level (2-5 ani)
Oraș:
Ialoveni

Descrierea poziției vacante

Suntem în căutarea unui coleg activ, care înțelege specificul funcției de director financiar și dorește să dezvolte direcția în care va lucra.

Responsabilități:
  • Dezvoltarea și implementarea strategiei financiare a companiei;
  • Managementul procesului bugetar și controlul resurselor financiare;
  • Organizarea și controlul activității departamentului financiar și a managerului financiar;
  • Dezvoltarea actelor normative interne care reglementează activitatea economico-financiară a întreprinderii;
  • Implementarea și automatizarea contabilității financiare și manageriale în sistemul 1C;
  • Analizarea indicatorilor financiari, pregătirea rapoartelor și elaborarea propunerilor pentru îmbunătățirea activității companiei;
  • Managementul cheltuielilor și eficienței operaționale;
  • Managementul fluxurilor de numerar, întocmirea calendarului de plăți;
  • Managementul datoriilor și creanțelor;
  • Participarea la automatizarea și optimizarea proceselor de afaceri;
Cerințe pentru candidați:
  • Educație superioară în domeniul economic sau financiar;
  • Experiență de muncă ca director financiar de cel puțin 3 ani;
  • Experiență în implementarea contabilității de management și formarea rapoartelor financiare;
  • Cunoașterea metodelor de analiză economică și a indicatorilor contabili;
  • Utilizator avansat MS Excel;
  • Cunoștințe despre instrumentele de analiză de afaceri ;
  • Cunoașterea contabilității și a raportărilor fiscale;
  • Atent la detalii, operativ, nivel înalt de auto-organizare;
  • Experiență în elaborarea materialelor de prezentare pentru conducere;
  • Gândire analitică, abilități de organizare, proactivitate;
  • Inițiativă și independență;
  • Abilități ridicate de comunicare și de lider;
  • Capacitatea de a se adapta la un mediu în schimbare rapidă și de a gestiona eficient mai multe sarcini.
Oferim:
  • Salariu atractiv;
  • Oportunitatea de a lucra într-o companie mare, stabilă și cunoscută;
  • Oportunitatea de a participa la procesul de luare a deciziilor strategice și de a influența direct succesul companiei;
  • Mediu constructiv și echipă profesională;
  • Evenimente corporative și beneficii.
Trimite CV

Despre companie

Compania SRL ‘’Cătădeni-Lux’’ este o companie din Republica Moldova, înființată în anul 2000. În acest timp, compania noastră și-a câștigat reputația de unul dintre cei mai importanți furnizori de materiale de construcție, cărbune și îngrășăminte minerale pe întreg teritoriul Republicii Moldova. . De mulți ani, clienții noștri au încredere în numele nostru și în calitatea produselor importate de noi. Politica flexibilă de prețuri precum și raportul dintre prețul și calitatea produselor furnizate, a făcut posibilă crearea celor mai acceptabile condiții de cooperare cu clienții noștri.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Ialoveni, str. Hincesti 348