Publicat Ieri

Director of Sales

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)

Descrierea poziției vacante

Vacancy: Sales Department Manager in the Everyday Essentials Niche!

  We are inviting a talented and ambitious Sales Department Manager to join our team, specializing in the everyday essentials niche. This department plays a pivotal role in advancing and expanding our business, so we are seeking a candidate capable of injecting new life into our team and driving it to new heights.

Responsibilities:

  • Develop a sales strategy for the department, considering the niche's specifics and customer needs.
  • Plan and organize the sales department's activities to achieve set sales and profit targets.
  • Recruit, train, and manage the sales team, including motivating and developing staff.
  • Analyze the market and competitors to identify new opportunities and determine growth strategies.
  • Manage the client portfolio and ensure a high level of customer service.

Requirements:

  • 2+ years of experience in sales of everyday essentials products.
  • Successful experience in managing a sales team, demonstrating effectiveness and staff motivation.
  • Deep knowledge of sales and marketing, understanding the specifics of the everyday essentials niche.
  • Analytical skills and ability to work with data to make informed business decisions.
  • Excellent communication and organizational skills.
  • Proficiency in English; Russian language skills are preferred.
  • Bachelor's degree in business, marketing, or economics (preferred).

We offer competitive salaries, a stimulating bonus system, and opportunities for professional development in a dynamic and promising company. If you are ready to take on the challenge and contribute to the success of our business, join us!

You can contact us via email at: hrvladstar@gmail.com

Please indicate in the email subject line: Vacancy - Sales Department Manager.

We welcome and look forward to your calls to discuss the details of the vacancy and answer your questions. Feel free to contact us for additional information by phone +[vezi telefon]373 78 311 242 (WhatsApp, Viber, Telegram)

Вакансия: Руководитель отдела продаж в нише Товары для повседневного использования!

      Мы приглашаем в свою команду талантливого и амбициозного руководителя отдела продаж для работы в нише товаров для повседневного использования. Этот отдел играет ключевую роль в продвижении и росте нашего бизнеса, поэтому мы ищем кандидата, способного вдохнуть новую жизнь в нашу команду и привести ее к новым высотам.

Обязанности:

  • Разработка стратегии продаж отдела с учетом специфики ниши и потребностей клиентов.
  • Планирование и организация работы отдела продаж с целью достижения поставленных целей по объемам продаж и прибыли.
  • Найм, обучение и управление командой продаж, включая мотивацию и развитие персонала.
  • Анализ рынка и конкурентов для выявления новых возможностей и определения стратегий роста.
  • Управление клиентским портфелем и обеспечение высокого уровня обслуживания клиентов.

Требования:

  • Опыт работы в сфере продаж товаров для повседневного использования от 2 лет.
  • Успешный опыт управления командой продаж, включая демонстрацию результативности и мотивации персонала.
  • Глубокие знания в области продаж и маркетинга, понимание специфики ниши товаров для повседневного использования.
  • Аналитические навыки и умение работать с данными для принятия обоснованных бизнес-решений.
  • Отличные коммуникативные и организационные способности.
  • Владение английским языком; знание русского языка преимущество.
  • Высшее образование в области бизнеса, маркетинга или экономики (желательно).

Мы предлагаем конкурентную заработную плату, стимулирующую систему бонусов и возможности профессионального развития в динамичной и перспективной компании. Если вы готовы принять вызов и привнести свой вклад в успех нашего бизнеса, присоединяйтесь к нам!

Отправляйте свое резюме по почте hrvladstar@gmail.com с пометкой в теме письма "Руководитель отдела продаж"

Мы приветствуем и ожидаем ваших звонков для обсуждения деталей вакансии и ответа на ваши вопросы. Не стесняйтесь связаться с нами для получения дополнительной информации по телефону +[vezi telefon]373 78 311 242 (WhatsApp, viber, telegram)

Trimite CV

Beneficii

Remote job

Fructe proaspete

Ceai / cafea / snacksuri

Bonusuri și prime în funcție de performanță

Team - building

Traininguri

Program flexibil

Daruri pentru diferite ocazii

Echilibru viață personală / profesională

Despre companie

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Centru, Maria Cebotari 7
Număr de contact:
Pagina web:
Încă ești în căutarea unui loc de muncă sau poate cauți angajați pentru firma ta?