Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Cerințe:

  • Studii superioare în domeniul IT, științe exacte;
  • Cunoaşterea limbii de stat, ruse, și o limbă de circulație internațională;
  • Abilități de aplanare și negociere a situațiilor de conflict;
  • Responsabilitate, inițiativă, gândire analitică, perseverență, comunicabilitate;
  • Aptitudini de lucru în echipă, flexibilitate, deschidere către noi cunoștințe;
  • Apreciem tendința spre dezvoltarea profesională continuă.

Condiții de muncă:

  • Schemă salarială atractivă;
  • Lucru cu cele mai noi tehnologii;
  • Training-uri de pregătire profesională;
  • Oportunități de creștere în carieră;
  • Contract de angajare în prima zi de muncă;
  • Echipă prietenoasă și mediu de lucru confortabil;
  • Zi liberă achitată în ziua de naștere.

Responsabilități:

  • Prestează servicii de certificare a cheilor publice pentru semnătura electronică; servicii de certificare a cheilor publice pentru autentificare și servicii de Securitate; servicii de certificare a cheilor publice de tip SSL, asigura evidența la zi a serviciilor prestate;
  • Suspendă, revocă și restabilește certificatele cheilor publice;
  • Verifică corespunderea procesului de completare şi depunere a cererilor solicitanților cu prevederile Legale şi alte documente normative în domeniul semnăturii electronice;
  • Asigură păstrarea și arhivarea documentelor pe baza cărora au fost create și eliberate certificatele cheilor publice ale solicitanților, și a documentelor privind alte servicii prestate conform Nomenclatorului detaliat al serviciilor I.P.,,STISC”;
  • Întocmește răspunsuri la petițiile parvenite;
  • Realizează analiza de marketing în corespundere cu serviciile prestate;
  • Elaboreaza rapoarte pe activitatea exercitată;
  • Asigură confidențialitatea datelor cu caracter personal în conformitate cu prevederile legislative.

Despre companie

În calitate de operator al serviciilor electronice guvernamentale, I.P. "Serviciul Tehnologia Informației și Securitate Cibernetică" (STISC) are misiunea de a asigura administrarea, menținerea și dezvoltarea infrastructurii de tehnologie a informației, Sistemului de telecomunicaţii al autorităţilor administraţiei publice, ca parte a reţelei de comunicaţii speciale și a sistemelor informaționale de stat, gestionarea infrastructurii unice a cheii publice a Guvernului, precum și implementarea politicii statului în domeniul securității cibernetice.

Domeniile de competență ale STISC sunt:

- Administrarea infrastructurii de tehnologie a informației și a Sistemului de telecomunicaţii al autorităţilor administraţiei publice ca parte a reţelei de comunicaţii speciale;

- Administrarea și menținerea sistemelor informaționale de stat;

-Securitate cibernetică;

-Gestionarea infrastructurii unice a cheii publice (PKI) a Guvernului;

-Implementarea tehnologiilor informaționale în sectorul public.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte