Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Centru, Chișinău

Descrierea poziției vacante

Cerințe:

  • Studii superioare în domeniul tehnic;
  • Cunoştințe în domeniul tehnologiilor informaționale și telecomunicaţiilor: (Windows Desktop/Server; Linux (CentOS, Debian, Ubuntu);
  • Cunoștințe generale TCP/IP; MSSQL și MySQL;
  • Cunoștințe de bază a sistemelor de monitoring, backup, firewall; Nginx, Apache, IIS);
  • Avantaj este cunoașterea limbajelor de programare: Bash scripting, Python, Perl, PHP, .NET;
  • Cunoștințe de bază în domeniul criptografiei;
  • Experiență profesională în domeniu de minim 1 an;
  • Cunoaşterea limbii de stat. Posedarea limbilor străine engleză, franceză reprezintă un avantaj;
  • Responsabilitate, iniţiativă, gândire analitică, capacităţi organizatorice, comunicabilitate, creativitate, aptitudini de lucru în echipă, flexibilitate, auto perfecționare continuă.

Condiții de muncă:

  • Schemă salarială atractivă;
  • Lucru cu cele mai noi tehnologii;
  • Training-uri de pregătire profesională;
  • Oportunități de creștere în carieră;
  • Contract de angajare în prima zi de muncă;
  • Echipă prietenoasă și mediu de lucru confortabil;
  • Zi liberă achitată în ziua de naștere.

Responsabilități:

  • Organizează şi efectuează lucrări de instalare, exploatare și înreținere a mijloacelor tehnice şi de program;
  • Creează copii de rezervă și implementează politica de firewall;
  • Efectuează configurarea sistemului de operare pe servere;
  • Asigură integritatea programelor pe file-servere, servere de baze de date;
  • Respectă confidențialitatea informațiilor cu caracter profesional și a datelor cu caracter personal.
Abilități cheie
SQL Securitatea datelor Software development Adaptabilitate Lucru în echipa Time Management Comunicare Învățare continuă

Despre companie

În calitate de operator al serviciilor electronice guvernamentale, I.P. "Serviciul Tehnologia Informației și Securitate Cibernetică" (STISC) are misiunea de a asigura administrarea, menținerea și dezvoltarea infrastructurii de tehnologie a informației, Sistemului de telecomunicaţii al autorităţilor administraţiei publice, ca parte a reţelei de comunicaţii speciale și a sistemelor informaționale de stat, gestionarea infrastructurii unice a cheii publice a Guvernului, precum și implementarea politicii statului în domeniul securității cibernetice.

Domeniile de competență ale STISC sunt:

- Administrarea infrastructurii de tehnologie a informației și a Sistemului de telecomunicaţii al autorităţilor administraţiei publice ca parte a reţelei de comunicaţii speciale;

- Administrarea și menținerea sistemelor informaționale de stat;

-Securitate cibernetică;

-Gestionarea infrastructurii unice a cheii publice (PKI) a Guvernului;

-Implementarea tehnologiilor informaționale în sectorul public.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte