Publicat Recent

Contabil Șef

Informații de bază

Salariu:
12 000 MDL
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Profesional Tehnic, Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău, Ciocana

Descrierea poziției vacante

Cerințe:

  • Studii superioare în contabilitate;
  • Experiență în domeniul contabilității minim 1 an;
  • Cunoștințe avansate de operare PC (MS Office, Word, Excel);
  • Cunoasterea standardelor internaționale de raportare financiară (IFRS)
  • Experiență în utilizarea softul SAP reprezintă un avantaj;
  • Orientare spre respectarea termenelor limită și atingerea obiectivelor;
  • Cunoașterea limbii engleze cel puțin la nivel mediu, atât verbal, cât și în scris;
  • Capacitate de planificare, organizare și prioritizare a activităților;
  • Bune abilități de comunicare (verbală și scrisă);
  • Spirit analitic, atenție la detalii, acuratețe, transparență.
  • Vorbitori limba română obligatoriu!

Responsabilități:

  • Recepționarea, controlul și prelucrarea documentelor;
  • Ținerea corespondenței cu SFS și cu autoritățile de control;
  • Elaborarea Rapoartelor Statistice și celor prevăzute de legislația în vigoare;
  • Calcularea taxelor și a impozitelor, TVA, etc;
  • Alte sarcini specifice funcției.

Vă rugăm să trimiteți CV  la adresa electronică: palaceconstruct.md@gmail.com

Trimite CV

Despre companie

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, N.M.Spatarul 11 A