Publicat Recent

Șofer de camion

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Fără studii
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Principalele responsabilități ale postului:

  • Asigurarea transportului de mărfuri și persoane conform itinerarului prestabilit.
  • Efectuarea operațiunilor de întreținere prevăzute de cartea tehnică și a normelor de întreținere auto.
  • Efectuarea reparațiilor tehnice minore.
  • Participarea la procedura de planificare a itinerarului deplasării.

Cerințe fată de candidați:

  • Permis de conducere auto valabil pentru categoria B și C.
  • Experiență de minim 1 an în post de conducător auto.
  • Cunoștințe despre construcția generală a automobilului, destinația, principiu de lucru şi deservirea agregatelor, mecanismelor şi a dispozitivelor auto.
  • Capacități bune de planificare a itinerarului, cel mai optim și rapid luând în considerație punctele de destinație stabilite.
  • Abilități bune de conducere auto și de orientare.
  • Echilibrat, calm și rezistent la situații de stres.

Candidații trebuie să prezinte la etapa de selecție:

  • Cazier judiciar și contravențional privind accidentele rutiere.
  • Certificat medical pentru conducători auto, valabil.

Ce îți oferim:

  • Angajare oficială în câmpul muncii.
  • Salariu competitiv.
  • Program de lucru: 8 ore pe zi/40 ore pe săptămână, luni – vineri, 8:00 – 17:00.
  • Pachet social complet din prima zi de angajare.
  • Posibilitatea de a lucra într-o echipă tânără, dinamică, implicată și responsabilă.

 Informații generale:

Persoanele interesate sunt invitate să aplice CV-ul actualizat (format European, completat în limba română, care prezintă concret evoluția carierei profesionale și performanțele în activitate) la adresa de email personal@moldelectrica.md, cu indicarea funcției.

Vă așteptăm în echipa noastră!

Despre companie

Întreprinderea de stat „Moldelectrica” este o companie specializată în centralizarea serviciilor de transport şi dispecerizare operativă a sistemului energetic al Republicii Moldova având un rol cheie pe piața de energie electrică din Republica Moldova.

Politica de cadre a Î.S.„Moldelectrica” se bazează pe principiile ce reies din principala sarcină a întreprinderii - de a asigura funcţionarea fiabilă a sistemului electroenergetic al Republicii Moldova.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte