Publicat Recent

Contabil șef

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Mid-Level (2-5 ani)
Oraș:
Chișinău, Sculeni

Descrierea poziției vacante

Cerințele postului:

  • Studii superioare de specialitate (contabilitate, finanțe);
  • Cunoștințe temeinice în ce privește legislația în vigoare în domeniul financiar – contabil;
  • Cunoașterea conducerii contabilității computerizate (1C);
  • Posedarea programelor MS Office (Word, Excel);
  • Experienţa de lucru în funcție de Contabil șef de cel puţin 2 ani in domeniul HORECA;
  • Cunoașterea limbii română și rusă;
  • Spirit de echipă și bune abilități de comunicare;
  • Disciplinat, responsabil.

Atribuțiile postului:

  • Organizarea și ținerea evidenţei contabile în cadrul companiei (1C);
  • Întocmirea dărilor de seamă fiscale și statistice prevăzute de legislația în vigoare;
  • Întocmirea rapoartelor conform regulamentelor interne aferente raporturilor financiare;
  • Exercitarea procedurilor de închidere a lunii și anului în vederea reflectării tuturor
  • operațiunilor ce țin de activitatea întreprinderii;
  • Participarea la procesul de bugetare și control a respectării acestuia;
  • Verificarea corectitudinei ținerii evidenței contabile de către personalul din subordonare;
  • Exercitarea calculilor salariale.

Oferim:

  • Lucru într-o companie stabilă și în permanentă dezvoltare;
  • Angajare oficială;
  • Pachet social asigurat;
  • Programul de lucru: Ln - Vn (10:00-18:00).

Dacă descrierea funcției se potrivește competențelor tale, expediază CV-ul la: info.butoias@gmail.com cu subiectul: Funcția - ajutor de contabil șef.
Telefon admin: [vezi telefon]078999973.

Despre companie

Istoria localului nostru începe în 1970. Avem o vârstă respectabilă, iar dovada lucrului bine făcut stă în cei sute de mii de oameni care ne-au trecut pragul și care au contribuit la dezvoltarea noastră.

Temelia a fost pusă pe o palmă de pământ de la marginea orașului, am ales strategic cea mai tânără, verde și aerată zonă a capitalei. Până în prezent a rămas la fel, doar că am perfecționat darurile naturii, iar copacii falnici continuă să ne hrănească cu umbră și aer proaspăt.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Sculeni, str Calea Ieșilor 71