Publicat azi

Contabil (limba franceză)

crown Compania VIP

Informații de bază

Salariu:
de la 3 000 EUR
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
De la 2 ani
Oraș:
În străinătate

Descrierea poziției vacante

Oferim oportunitatea dezvoltării unei cariere în cadrul Departamentului nostru de Contabilitate al societatii franceze cu sediul in Strasbourg. Este cadrul perfect pentru a utiliza și dezvolta în același timp cunoștințele de contabilitate și cele de limba franceza.

Cerinte:

  • Căutăm o persoană riguroasă, organizată și cu spirit de inițiativă .

Pentru reușita în această misiune este nevoie de :

  •  Cunoașterea limbii franceze la un nivel avansat (B2-C2) ;
  •  Studii în domeniu și cunoștințe relevante de Contabilitate;
  •  Experiență de minim 2 ani în Contabilitatea franceza;
  •  Disponibilitate de mobilizare in Franta, Strasbourg ;
  •  Prezență de spirit, dinamism, curiozitate și flexibilitate în gândire;
  • Cunoștințe bune de utilizare a mijloacelor informatice: pachetul Microsoft Office, programe specifice de contabilitate.

Responsabilitati
În calitate de Contabil principalele tale responsabilități vor fi:

  •  Organizarea și asigurarea efectuării corecte și la timp a înregistrărilor în contabilitate, pe baza documentelor justificative ale tuturor operațiunilor patrimoniale ;
  • Reconcilierea și închiderea conturilor lunare în conformitate cu procedurile interne și a legislației în vigoare;
  •  Analiza principalelor conturi de bilanț (furnizori, clienți, trezorerie, împrumuturi, datorii către instituții publice, salariați și alte organisme sociale) cu scopul de a urmări coerența acestora și de a justifica soldurile;
  •  Urmărirea permanentă a legislației din domeniul financiar-contabil și asigurarea respectării acesteia;
  •  Asigurarea suportului contabil la întocmirea lunară a contului de profit și pierdere;
  •  Întocmirea declarațiilor fiscale și a tuturor situațiilor financiare lunare și anuale;
  • Acordarea de suport la întocmirea, actualizarea și eficientizarea procedurilor de lucru existente, manifestând interes și implicare în asimilarea unor noi sarcini conform evoluţiei proiectului.

Beneficii:

  •  Reale oportunități de dezvoltare a unei cariere într-un mediu international, alături de o echipă dinamică și de succes;
  •  Cazare gratuita ;
  •  Transport gratuit pentru deplasarea la serviciu
Abilități cheie
Analiza datelor Abilități de documentare / păstrarea evidenței Precizie Instrumente Big Data
Trimite CV

Beneficii

Mobil

Mașină de serviciu / Decontare transport

Ceai / cafea / snacksuri

Team - building

Călătorii

Cazare pentru cei care se relochează

Despre companie

Royal Trans Solutions este o companie internationala de transport si logistica.

Foto și video

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Franta, Strasbourg, 1 Rue de la Haye