Publicat Ieri

Ofițer PMER (Planificare, Monitorizare, Evaluare și Raportare)

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Societatea de Cruce Roşie din Republica Moldova este o organizatie non-guvernamentala, non-profit, apolitica si functioneaza ni baza Conventilor de al Geneva dni 1949, Decretul Presedintelui Republici Moldova N.r 234/1992 din [vezi telefon]01.12.1992, legea n.r 139 din [vezi telefon]10.05.2001 privind "Societatea de Cruce Rosie din Moldova" is a Statutului Crucii Rosii si Statutul Miscarii Internationale de Cruce Rosie si Semiluna Rosie. Actualmente SCRM se află într-o perioadă de dezvoltare intensă și, datorită partenerilor Societății, suntem implicați în mai multe proiecte umanitare, intru implementarea cărora suntem în căutare de noi talente.

Denumirea postului: Ofițer PMER (Planificare, Monitorizare, Evaluare și Raportare)

Loc de muncă: Republica Moldova, Chișinău, s. Centru

Perioada: determinată, pe perioada Proiectului, cu posibilitatea de prelungire

Program de lucru: Full-time 5/2, orele 9.00 – 17.30, pauza de masa 30 min

Experiență: minim 1 an în domeniu

Principalele responsabilități:

  • responsabil/ă de conceperea și implementarea sistemelor de monitorizare și evaluare a programelor, asigurându-se că datele sunt colectate, analizate și raportate cu acuratețe și în timp util.
  • supraveghează colectarea datelor și efectuează vizite de monitorizare periodice la locațiile proiectelor pentru a se asigura că activitățile programului sunt puse în aplicare conform planificării.
  • responsabil/ă de analiza datelor programului și de întocmirea rapoartelor privind rezultatele și impactul programului. Aceasta include utilizarea de programe statistice pentru a analiza datele și a interpreta rezultatele.
  • creează și gestionează baze de date pentru stocarea și analiza datelor programului. Aceasta include asigurarea faptului că datele sunt exacte, actualizate și sigure.
  • oferă asistență tehnică personalului programului și partenerilor, inclusiv colectarea, analiza și raportarea datelor.
  • concepe și implementează evaluări ale programului pentru a evalua eficacitatea și impactul programului.
  • asigură că activitățile programului sunt conforme cu cerințele și reglementările donatorilor.
  • este responsabil/ă de elaborarea de rapoarte periodice privind activitățile și rezultatele programului, inclusiv rapoarte de progres, rapoarte ale donatorilor și alte rapoarte, după necesitate.
  • În general, joacă un rol esențial în asigurarea faptului că activitățile programului sunt eficiente și că se obțin rezultatele dorite, precum și că datele sunt utilizate pentru a informa deciziile programului și pentru a îmbunătăți performanța acestuia.

Calificări și abilități personale:

  • Studii superioare în domenii aferente (relațiilor internaționale, management ș.a.);
  • Experiență în domeniile relevante va constitui avantaj;
  • Cunoștințe speciale – legislația națională și internațională relevantă domeniului;
  • Abilități de comunicare orală și scrisă;
  • Cunoașterea la nivel avansat a limbii engleze/ române;
  • Abilități bune de raportare, de planificare, organizare și implementare a activităților;
  • Cunoștințe de operare PC (MS Office, Windows, Internet).

Ce oferim

  • Salariul motivant, achitat la timp;
  • Experiență internațională într-o echipă de profesioniști;
  • Instruiri on-line și off-line;
  • Schimuri de experiențe internaționale

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-urile  până la data de [vezi telefon]30.04.2024 la hr.office@redcross.md cu indicarea în tema e-mail-ului funcția pentru care optați “Ofiter de program”.

Despre companie

Societatea de Cruce Roşie din Republica Moldova

Societatea de Cruce Roşie din Republica Moldova este o organizație non-guvernamentală, non-profit, apolitică, care activează mai bine de 97 de ani și şi funcţionează în baza Convenţiilor de la Geneva din 1949, activitatea de baza fiind de a preveni şi alina suferintele bătrînilor solitari, persoanelor și copiilor cu dizabilități, copiilor orfani, familiilor cu mulţi copii și familiilor monoparentale din Moldova.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Centru, Chisinau, str. Kogalniceanu, 85