Publicat Ieri

Specialist Remunerare si Salarizare Resurse Umane

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Beneficii:

  • Salariu competitiv şi tichete de masă;
  • Bonus de performanță în dependență de rezultatele obținute;
  • Posibilitatea de achiziționare a produselor şi serviciilor băncii în condiţii preferenţiale;
  • Program internațional de asistență medicală la survenirea unor boli grave;
  • Ascultare și consiliere - Serviciu de asistență psihologică la distanță;
  • Formări și team building-uri;
  • Diversitate în activități, posibilitatea obținerii unei experiențe internaționale;
  • Program de muncă combinat (oficiu versus la distanţă);
  • Oportunități de dezvoltare profesională și perspective de creștere în carieră;
  • Teren de fotbal și sală de volei la dispoziția angajaților.

Responsabilități:

  • Asigurarea îndeplinirii activităților administrative legate de managementul resurselor umane, verificarea și monitorizarea: absențelor, concediilor, angajărilor, transferurilor, demisiilor, delegărilor în scop de serviciu, beneficiile acordate salariaților;
  • Actualizarea sistemelor interne de management al resurselor umane;
  • Monitorizarea legislației locală și alte actelor normative referitoare la domeniul resurselor umane, asigurând implementarea corectă a acestora;
  • Efectuarea calculului corect și la timp al salariilor, bonusurilor, stimulentelor, taxelor și al altor plăți prevăzute de legislația în vigoare și actele interne ale Băncii;
  • Elaborarea și revizuirea la necesitate a actelor juridice individuale (contractul individual de muncă, acorduri adiționale, contracte de răspundere materială, declarații, etc.) asigurând semnarea și respectarea acestora de către toți angajații Băncii;
  • Menținerea relațiilor cu Organele Sindicale, Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă, Casa Națională de Asigurări Sociale și Compania Națională de Asigurări în Medicină, Inspectoratul Fiscal și alte instituții publice de resort și participarea la elaborarea și actualizarea contractului colectiv de muncă;
  • Elaborarea rapoartelor lunare, trimestriale, anuale sau la necesitate cu privire la administrarea şi salarizarea personalului Băncii, pentru uz intern, către autoritățile locale şi de Grup.

Cerințe față de candidat:

  • Studii - superioare de licență de profil economico-financiar sau juridic;
  • Experiență profesională - în domeniul salarizării şi administrării resurselor umane de minim 2 ani, de preferință în domeniul bancar;
  • Cunoștințe din domeniul resurselor umane, administrarea și salarizarea personalului;
  • Cunoaşterea legislaţiei de specialitate ce ţine de domeniul resurselor umane și salarizarea personalului;
  • Cunoașterea la nivel avansat a aplicaţiilor MS Office (Outlook, Word, Excel etc.), inclusiv al programului contabil 1C;
  • Cunoaşterea fluentă a limbii române, engleze (cel puţin la nivel mediu);
  • Abilităţi digitale, de planificare şi analiză;
  • Corectitudine, simț de răspundere, capacitate de adaptare.

Despre companie

Dacă vă doriți să faceți parte dintr-o echipă în care profesionalismul, motivația și cooperarea au prioritate, iar cunoștințele și aptitudinile să vă fie valorificate și multiplicate zilnic, prin schimb de practici și experiențe internaționale, alăturați-vă nouă!

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Centru, bd. Ștefan cel Mare și Sfânt, 171/1