Publicat Recent

Operator CNC (ЧПУ)

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Profesional Tehnic
Experiență:
Studenți, Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Responsabilități principale:

  • Fabricarea și asamblarea produselor din oțel inoxidabil: butoaie, mese și alte modele personalizate.
  • Experienta relevantă în domeniul fabricației confecțiilor metalice ;
  • Cunoștințe de bază de montare;
  • Abilitatea de a lucra cu instrumente electrice și mașini: de foraj, de îndoit, ghilotină etc.

Cerințe fundamentale:

  • Pregătește decala pentru operația de prelucrare prin așchiere;
  • Rulează programul CNC pe mașina cu comanda numerică conform instrucțiunilor de operare si cu specificațiile tehnice;
  •  Măsoară şi verifică piesele folosind instrumentele de măsura, conform cerințelor si specificațiilor tehnice;
  •  Anunța Șeful de Producere când identifică probleme tehnice referitoare la funcționarea/ operarea mașinii CNC;
  •  Încarcă şi manevrează componentele cu ajutorul echipamentelor de ridicare  sau transport în condiții de siguranța;
  •  Verifica periodic starea sculelor, dispozitivelor si verificatoarelor folosite, le pregătește pentru prelucrarea următorului reper si efectuează curățirea acestora înainte de a le depozita in spațiul special amenajat;
  •  Asigura schimbarea sculelor si inserțiilor;
  •  Păstrează în bune condiții de funcționare atât mașina CNC pe care o operează, cât si sculele, dispozitivele si echipamentele pe care le utilizează;
  •  Efectuează si păstrează curățenia la mașina CNC, inclusiv îndepărtarea periodica a rumegușului pentru a asigura buna funcționare a acesteia.

Noi oferim:

  • Procese de lucru standardizate securității în muncă
  • Echipament de lucru;
  • Program de inducție – instruire și ghidare pentru toate etapele de asimilare a procesului de lucru;
  • Stabilitate și posibilitate de dezvoltare;
  • Transparență legală în toate procesele de muncă;
  • Concediu și zile de odihnă conform standardelor RM și HG;
  • Cafea, ceai pentru coffe-break zilnic și fructe pentru bunăstare.

Adresa: Chișinău, str. Petricani 17/3

Contacte: 079 809 888 Departament Resurse Umane

Dacă ești dornic de a crea și a aduce valoare adăugată echipei, expediază-ne CV-ul la adresa electronică: angajare@inoxplus.md cu specificația ”Operator CNC (ЧПУ)"

Trimite CV

Despre companie

InoxPlus este o companie specializată în producerea confețiilor din inox și anume: producerea de rezervoare din inox (cisterne, vinificatoare etc.), producerea de mobilă, importul de echipamente HoReCa și comerțul cu materie primă din inox. În 11 ani, am reușit să devenim unul dintre cei mai importanți agenți economici de pe teritoriul Republicii Moldova.

Vezi site-ul companiei: www.inoxplus.md

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte