Publicat Recent

Inginer proiectant instalatii sanitare si termice

Informații de bază

Salariu:
20 000 MDL
Studii:
Superioare
Experiență:
Senior-Level (> 5 ani)
Oraș:
În străinătate

Descrierea poziției vacante

Cerințe:

  • Inginer proiectant instalatii sanitare si stingere incendii
  • Experienta in proiectare instalatii sanitare si stingere incendii de minim 5-7 ani;
  • Bune cunostinte de AutoCad (2D si 3D), precum si alte softuri specifice domeniului;
  • Cunoasterea normativelor si standardelor de proiectare in vigoare (atat romanesti cat si cele internationale de referinta);
  • Este familiarizat cu echipamente si furnizori de echipamente pentru instalatii sanitare si stingere incendii;
  • Experienta in activitatea de coordonare si de lucru in echipa cu alte specialitati - HVAC, electrice, curenti slabi, BMS, etc;
  • Cunostinte de limba engleza bune .

Condiții de muncă:

  • la distanta

Responsabilități:

  • Gaseste solutiile cele mai bune din punct de vedere al raportului calitate/pret pentru instalatii sanitare si stingere incendii la cladiri industriale si cladiri comerciale (birouri,
    retail-uri, mall-uri, etc.);
  • Intocmeste oferte tehnico-economice;
  • Intocmeste si coordoneaza proiecte sanitare in toate fazele de proiectare (concept, DTAC, PT, DDE, As Build)
  • Tine evidenta schimbarilor survenite pe parcursul procesului de proiectare precum si a partilor scrise si desenate predate catre beneficiar;
  • Verifica impreuna cu Project Managerul integrabilitatea in practica a solutiilor propuse prin proiect;
  • Intocmeste listele de cantitati;
  • Colaboreaza cu verificatori si furnizori de echipamente si materiale;
  • Adapteaza planuri cf. evolutiei santierului (AS BUILT);
  • Elaboreaza documentatie tehnica aferenta proiectelor realizate (parti scrise, fise echipamente, rapoarte de testare etc.);
Trimite CV

Despre companie

Companie romaneasca specializata in elaborarea de proiecte pentru constructii din sectorul civil, industrial si comercial. Oferim servicii de proiectare complete, expertizare, elaborare documentatii, consultanta de specialitate si asistenta tehnica. Realizam proiecte personalizate implementand ideile si cerintele fiecarui client pentru a obtine cel mai bun rezultat. Varietatea serviciilor noastre acopera principalele sectoare de constructii atat pe partea de arhitectura cat si pe partea de instalatii

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte