Publicat Ieri

Manager Recepție în instituție medicală

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Mid-Level (2-5 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Clinica PEDIATRICA angajează Manager de recepție

Responsabilități de bază:

  • Monitorizarea activității personalului de la Recepție;
  • Repartizarea sarcinilor, îndrumarea personalului din subordine;
  • Întocmirea programului de lucru lunar al personalului din subordine;
  • Instruirea personalului din subordine cu privire la sistemul informațional de evidență a pacienților și serviciilor prestate;
  • Asigurarea preluării și direcționării apelurilor telefonice;
  • Înregistratea în sistemul informațional al Clinicii a informației  cu referire la programul de lucru lunar al medicilor și a modificărilor ce intervin în programul acestora;
  • Consultarea pacienților cu referire la serviciile medicale prestate de către instituția medicală;
  • Coordonarea accesului pacienților către medicii specialiști;
  • Programarea pacienţilor la medicii specialiști în sistemul informațional al clinicii;
  • Înregistrarea pacienţilor în sistemul informațional;
  • alte responsabilități conform instrucțiunii de serviciu.

Cerinţe față de candidați:

  • Nivelul de studii - superioare;
  • Zîmbet natural şi aspect exterior plăcut;
  • Spirit de inițiativă;
  • Abilităţi  de comunicare eficientă, negociere şi medierea conflictelor
  • Capacitate de analiză situațională (să știe să se orienteze la fața locului și să facă față problemelor, situațiilor de conflict apărute în timpul programului);
  • Să manifeste răbdare, respect și mult calm față de pacienți;
  • Cunoaşterea limbilor română şi rusă, (cunoasterea unei limbi străine va constitui un avantaj);
  • Cunoştinţe de PC la nivel avansat (în special Word, Excel, 1C);
  • Experienţa de lucru în același domeniu - va constitui un avantaj.

Oferim:

  • angajare oficială în cîmpul muncii (pachet social integral);
  • salariul motivant și alte bonusuri;
  • prînz asigurat
  • lucrul într-o echipă tînără și foarte dinamică
  • dezvoltare personală și profesională

Persoanele interesate ne pot expedia CV-le pe adresa de e-mail hr@pediatrica.md (vă rugăm indicaţi  funcția pentru care aplicaţi).

Despre companie

Prima clinică cu profil pediatric din Moldova

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte