Publicat Ieri

Operator CNC (ЧПУ)

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Medii de specialitate
Experiență:
De la 1 an
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

RESPONSABILITĂȚI:

  • Pregăteşte detala pentru operaţia de prelucrare prin aşchiere;
  • Ruleaza programul CNC pe mașina cu comanda numerică conform instructiunilor de operare si cu specificaţiile tehnice;
  •  Măsoară şi verifică piesele folosind instrumentele de masură, conform cerintelor si specificaţiilor tehnice;
  •  Anunţă  Seful de Producere când identifică probleme tehnice referitoare la funcţionarea/ operarea maşinii CNC;
  •  Încarcă şi manevrează componentele cu ajutorul echipamentelor de ridicare  sau transport în condiţii de siguranţă;
  •  Se asigura ca toate produsele executate în proces indeplinesc condiţiile de calitate şi specificatiile tehnice;
  •  Verifica periodic starea sculelor, dispozitivelor si verificatoarelor folosite, le pregateste pentru prelucrarea urmatorului reper si efectueaza curatirea acestora inainte de a le depozita in spatiul special amenajat;
  •  Asigura schimbarea sculelor si insertiilor;
  •  Pastreaza în bune conditii de functionare atât mașina CNC pe care o operează, cât si sculele, dispozitivele si echipamentele pe care le utilizează;
  •  Efectueaza si pastreaza curatenia la masina CNC, inclusiv indepartarea periodica a rumegușului pentru a asigura buna functionare a acesteia.

CERINȚE:

  • Absolvent Școala Profesională cu profil tehnic;
  •  Experientă în pozitia de Operator CNC.

COMPANIA OFERĂ:

  • Salariu fix + bonus proporțional cu rezultatele obținute;
  •  Pachet social;
  •  Contract individual de muncă pe perioada nedeterminată;
  •  Posibilități de avansare/promovare.

Dacă v-ați regăsit în prezentul anunț, expediați CV-ul: hr@venni.md">hr@venni.md;
tel: [vezi telefon]069080359.

Trimite CV

Despre companie

 Misiunea noastră este de a presta servicii la cel mai înalt nivel de calitate si de a furniza material rapid și sigur. Perfectionarea zi cu zi  si orientarea către parteneri sunt principalele noastre obiective.
Consultăm, aplicăm, debităm la standard de ultimă generație în materie de stil, calitate, creativitate și inovație. Tehnologiile moderne de prelucrare a materialului și pregătirea lui pentru asamblarea mobilei la comandă, conferă mai multă siguranță și încredere că produsul final va întrece așteptările.

Oferim materie primă pentru producătorii de mobilă din Republica Moldova.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte