Publicat  27 Octombrie 2021
Ofertă de muncă fierbinte

Ofiţer bancar

Moldindconbank Chișinău Full Time Negociabil

Informatii de baza

Salariul:
Negociabil
Studii:
Superioare
Experiență:
de la 1 an
Companie verificată de echipa delucru.md
Job verificat de echipa delucru.md

Vei beneficia de:

  • Program individual de formare profesională şi dezvoltare a carierei
  • Salariu atractiv + bonusuri de performanță
  • Mediu de lucru dinamic şi inovativ
  • Colegi cu spirit de echipă şi proactivi

Vei avea următoarele responsabilităţi:
·         Efectuarea operaţiunilor aferente activităţii operaţionale de încasări şi plăţi în lei şi valută străină pentru persoane fizice/juridice.
·         Perfectarea dărilor de seamă săptămânale, lunare, trimestriale și anuale conform cerințelor stabilite.

Eşti candidatul potrivit dacă ai:
·         Studii universitare în domeniul financiar-bancar;
·         Cunoaşterea actelor normative ce reglementează activitatea bancară;
·         Competenţe de analiză a situaţiei economico-financiare a întreprinderilor;
·         Cunoaşterea limbii de stat şi a limbii ruse;
·         Cunoaşterea calculatorului la nivel de utilizator;
·         Onestitate, responsabilitate, sociabilitate, sârguință şi capacitatea de lucru în echipă.

Trimite CV-ul şi scrisoarea de intenţie la e-mail: recrutare@micb.md sau contactează-ne la tel. 069143382

Alege să activezi în una din cele mai performante bănci din Moldova!
Abilități cheie
Abilitatea de a învăța rapid Abilitatea de a soluționa eficient problemele Abilități de comunicare Comunicare clară și eficientă Răbdare Abilități interculturale

Moldindconbank şi-a început activitatea la 1 iulie 1959, în calitate de filială a Stroibank, din URSS, sarcina de bază a căreia era finanţarea construcţiilor industriale, întreprinderilor energetice și a magistralelor de transport. La 25 octombrie 1991, conform deciziei Adunării de Constituire, banca a fost reorganizată în Banca Comercială pe Acţiuni pentru Industrie şi Construcţii BC "Moldindconbank" S.A. În prezent, Moldindconbank are cea mai mare reţea de subdiviziuni din Republica Moldova fiind prezentă în toate raioanele ţării şi este considerată unul dintre angajatorii de top avînd peste 1500 de angajaţi.

Contacte

Adresa sediului central
str. Armenească, 38
Număr de contact:
022576935, 079484979
recrutare@micb.md