Недавно опубликовано

Maistru în construcții

Основная информация

Зарплата:
от 13 000 MDL
Вид занятости:
Full-time
Образование:
Высшее
Oпыт:
Mid-Level (2-5 лет)
Город:
Дондюшаны

Описание вакансии

Responsabilități:

  • Organizarea și coordonarea activităților de întreținere a clădirilor, construcțiilor și a teritoriului prin organizarea înfăptuirii reparațiilor planificate de preîntâmpinare şi a acțiunilor de profilaxie.
  • Citirea documentației de proiect și deviz.
  • Adoptarea și coordonarea deciziilor oportune despre măsurile de întreprins pentru înlăturarea defectelor şi deteriorărilor precum şi menținerea în stare fiabilă a clădirilor.
  • Organizarea efectuării lucrărilor de reparație curentă şi capitală a clădirilor.
  • Elaborarea planurilor lunare și anuale de întreținere și reparații a clădirilor și construcțiilor.
  • Îndeplinirea actelor în regie proprie..
  • Documentarea rezultatelor controlului lucrărilor efectuate în construcție;
  • Îndeplinirea normelor de protecție a muncii şi a normelor de prevenire şi înlăturare a incendiilor la efectuarea lucrărilor de reparație şi construcție.

Cerințele față de candidat:

De calificare

  • Studii superioare de profil (în domeniul construcțiilor industriale și civile).
  • Experiență minimă de 2 ani în domeniul construcțiilor.
  • Cunoașterea documentelor tehnice normative în energetică, standardelor de stat (ГОСТ) în RM.
  • Cunoașterea documentelor tehnice normative în construcții și aplicarea lor în practică.
  • Cunoștințe de operare PC, cunoașterea temeinică a programelor MS Office, ArhiCad și WinSmeta.
  • Deținerea certificatului de responsabil tehnic sau întrunirea condițiilor pentru atestarea tehnico-profesională-constituie un avantaj.

Generale

  • Cunoașterea limbilor: româna (nivel avansat), rusă (nivel mediu), engleza (nivel mediu-constituie un avantaj).
  • Acurateță în întocmirea actelor, punctualitate și responsabilitate.
  • Integritate, etică, profesionalism, operativitate.
  • Disponibilitatea pentru deplasări interne, stabil psihologic, comunicabil, responsabil.

Ce îți oferim:

  • Salariu competitiv.
  • Pachet social complet din prima zi de angajare.
  • Program de lucru complet: 8 ore pe zi, posibil lucru în ture.
  • Locația: Dondușeni, str. Ştefan cel Mare, 30,
  • O experiență unică de învățare și de dezvoltare profesională.
  • Oportunități de creștere profesională.

Informații generale:

Persoanele interesate sunt invitate să aplice CV-ul actualizat (format European, completat în limba română, care prezintă concret evoluția carierei profesionale și performanțele în activitate) la adresa de email personal@moldelectrica.md, cu indicarea funcției.

Vă așteptăm în echipa noastră!

О компании

Întreprinderea de stat „Moldelectrica” este o companie specializată în centralizarea serviciilor de transport şi dispecerizare operativă a sistemului energetic al Republicii Moldova având un rol cheie pe piața de energie electrică din Republica Moldova.

Politica de cadre a Î.S.„Moldelectrica” se bazează pe principiile ce reies din principala sarcină a întreprinderii - de a asigura funcţionarea fiabilă a sistemului electroenergetic al Republicii Moldova.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Эл. почта:
Веб-сайт:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?