Опубликовано вчера

Medic specialist (ecografist, ecocardiografie)

Основная информация

Зарплата:
от 10 850 MDL
Вид занятости:
Full-time
Образование:
Высшее
Oпыт:
Entry-Level (< 2 лет)
Город:
Кишинёв, Центр

Описание вакансии

Cerințe: studii superioare (rezidențiat conform specialității)
Condiții de muncă: luni-vineri , 7 ore de muncă zilnic
Responsabilități:

  • Asigurarea îngrijirii calitative a bolnavilor spitalizaţi, tratamentul adecvat şi investigaţiile necesare în conformitate cu standardele stabilite, realizările ştiinţei şi tehnicii medicale, cu respectarea regimului curativ – ocrotitor.
  • Respectarea prevederilor naţionale şi instituţionale în investigaţiile şi tratamentul pacienţilor;
  • Efectuarea investigaţiilor ecografice, conform indicaţiilor clar formulate de   medicii   curanţi, stabilind volumul necesar al investigaţiei.
  • Consultarea medicilor curanţi, vizând posibilităţile ecografiei în stabilirea diagnosticului şi utilizarea ei raţională în practica medicală.
  • Însuşirea şi introducerea în practică a noilor metode de diagnostic, tratament şi a noilor aparate de profil.
  • Participarea la dezbateri în cadrul discuţiilor cazurilor complicate şi a erorilor de diagnostic, depistarea şi analiza divergenţelor de informaţii, obţinute în timpul investigaţiei ecografice, suprapunându-se cu rezultatul operaţiilor chirurgicale sau autopsiilor.
  • Prevenirea exploatării aparatajului imagistic în regimurile fizico - tehnice ce depăşesc valorile indicate în caracteristica tehnică.
  • Anunţarea imediată a şefului  serviciului  imagistică medicală şi conducerii instituţiei  despre toate accidentele extraordinare (electrocutarea, afecţiuni radiante, incendiu etc.), ce au avut loc în serviciul imagistică.
Отправить резюме

О компании

Institutul de Medicină Urgentă este o instituție medico-sanitară publică, care are misiunea de a răspunde promt la necesitățile medicale ale populației și a deservi cele mai grave cazuri din întreaga țară. Spitalul are în componenţa sa 7 departamente medicale dotate cu echipament performant pentru investigarea, diagnosticarea și tratamentul pacienților.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Телефон:
Эл. почта:
Веб-сайт:
Социальные сети:

Похожие вакансии в этой компании

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?