Недавно опубликовано

Director de vânzări

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Full-time
Образование:
Высшее
Oпыт:
Senior-Level (> 5 лет)
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

Directorul de vânzări va coordona activitatea departamentului de vânzări

Cerințe:

  • experiență minim 5 ani într-o poziție similară;
  • experiență de conducere a unui departament, organizație de minim 10 persoane;
  • abilități definite de lider și orientare spre rezultat. Capacitate de conducere.
  • studii superioare in domeniu – obligatoriu (comerț, management, economie);
  • vorbirea fluentă a limbilor română și rusă;
  • cunostinte in domeniul b2b/b2c.
  • gindire analitico-strategica in domeniul vinzarilor.
  • cunostinte avansate PC (MS OFFICE, 1C) - obligatoriu
  • calități personale: aranjat, punctual, proactiv, dinamic, flexibil, cu inițiativă, spirit de echipă.
  • Permis conducere cat. B

Condiții de muncă:

  • Angajarea oficială și pachet social deplin
  • Program de muncă: 5 zile pe săptămână, [показать номер]8.30-17.30
  • Dezvoltare profesională ( traininguri, cursuri)
  • Salariu motivant, negociat la angajare

Responsabilități:

  • elaborează și urmărește realizarea planului de vânzări și profit;
  • elaborează bugete anuale, lunare și săptămânale de venituri și cheltuieli pentru departamentul; de vânzări și respectarea acestor bugete;
  • urmărirea zilnică a activității personalului aflat în subordine;
  • organizarea activităților de analiză, planificare și gestiune financiară a departamentului;
  • analizează tendințele pieței, mediul de concurență și de consum și stabilește obiective de vânzări și profit
  • revizuirea periodică a indicatorului de performanță membrilor echipei;
  • identifică direcții de dezvoltare și propune promovarea de produse/soluţii noi
  • optimizează stocurile de marfă
  • conduce si organizează activitatea departamentului
  • inițiază colaborări (strategice) cu firme din domeniu
  • urmărește acoperirea națională cu o rețea de distribuție eficienta
  • propune si implementează măsuri de reducere a costurilor
  • stabilește politica de prețuri și asigură aplicarea acesteia
  • inițiază colaborări (strategice) cu firme de distribuție din domeniu implicate în proiecte
  • urmărește acoperirea națională cu o rețea de distribuție eficientă

Pentru mai multe detalii, nu ezita să ne contactezi!

Scrie in privat ori trimite acum CV-ul cu mențiunea „Director de vânzări” la adresa de e-mail: hr@conluxart.md

Отправить резюме

О компании

Timp de 22 ani am reușit să acumulăm experiență vastă în domeniul construcției acoperișurilor. Am stat la baza dezvoltării pieței acoperișurilor din Republica Moldova și ne mândrim cu:

  • Primul import de țiglă ceramică din Moldova
  • Primul sistem de scurgere produs 100% în Moldova
  • Prima țiglă metalică dublu-modulară din țară

Suntem singura companie din Moldova care are propriile echipe de montare a acoperișurilor, astfel, oferim garanție atât la produsele comercializate cât și la lucrările de montare executate.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Адрес вакансии
Кишинёв, str. Cărbunari 2
Телефон:
Эл. почта:
Веб-сайт:
Социальные сети:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?