Publicat Ieri

Manager de vânzări B2B (Soluții IT)

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Fără studii, Gimnazial / Liceal, Profesional Tehnic
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Clientul nostru - unul dintre cei mai mari distribuitori de soluții IT din Moldova. Compania caută un specialist experimentat pentru funcția de:

MANAGER VÂNZĂRI B2B, Soluții IT.

Responsabilități:

  • Lucrul cu baza de clienți (atragerea, deservirea și dezvoltarea clienților);
  • Vânzarea produselor companiei folosind metode de vânzare telefonică și personală (stabilirea contactului, identificarea nevoilor, prezentarea mărfurilor, rezolvarea obiecțiilor);
  • Implementarea planului de vânzări, identificarea oportunităților de afaceri;
  • Construirea, consultarea și menținerea relațiilor cu clienții, oferirea de suport și asistență în timpul întregului proces de vânzare;
  • Colaborarea cu echipele interne, inclusiv cu departamentul de marketing, departamentul tehnic și echipele de implementare, pentru a asigura livrarea eficientă și eficace a soluțiilor IT către client;

Cerințe:

  • Cunoaștere și vorbirea fluentă a limbilor: română și rusă, engleza constituie un avantaj;
  • Cunoașterea noțiunilor și principiilor de baza a unor sisteme hardware și software aferent computerului, serverelor, soft-urilor, bazele Rețelii (constituie un avantaj), cunoașterea pieței IT este binevenită;
  • Experiența similară de cel puțin 2-3 ani (constituie un avantaj);
  • Deținerea propriei baze de clienți (va reprezenta un avantaj);
  • Cunoașterea legilor din achiziții publice sau similare (reprezintă un avantaj).

Compania oferă:

  • Program de muncă stabil de luni-vineri: 9:00 – 18:00;
  • Pachet social complet;
  • Salariu competitiv și motivant (format din suma fixă+ bonus din vânzări)
  • Reducere la toată gama produselor din portofoliul companiei;
  • Oficiul modern cu amplasare în centrul orașului Chișinău;
  • Oportunități de dezvoltare profesională (acces la training-uri, certificări și creștere multilaterală).

Dacă te recunoști în descrierea postului și ești pregătit să te alături echipei, nu ezita să aplici CV-ul la adresa de e-mail: Dopomoga.Staffing@gmail.com, indicând denumirea poziției vacante.

Pentru mai multe detalii, vă rog să ne contactați la numărul de telefon: +[vezi telefon]373 787 08 500.

Abilități cheie
Software development Securitatea datelor Time Management Networking
Trimite CV

Beneficii

Reduceri la produsele / serviciile companiei.

Deplasări de serviciu

Traininguri

Acoperire costuri certificări profesionale

Despre companie

DOPOMOGA GROUP este fondatorul industriei Resurselor Umane din Republica Moldova și Ucraina.
Din 1994, DOCPOMOGA GROUP a conectat companii respectate cu specialiști de valoare.

DOPOMOGA GROUP  în Republica Moldova funcționeaza din 2006 și are trei genuri principale de afaceri:

- General Recruiting;

- IT Recruiting;

- HR Consulting: HR administrare, Salarizare, Revezuire salarii, Outstaffing.

 Mai mult de 15 de ani de experiență in Republica Moldova, Compania a căpătat o vastă experienţă de prestare a serviciilor pentru companii din urmatoarele segmente: fabricare şi vânzare, FMCG, retail, bănci și servicii financiare, industria minieră şi metalurgie, asistenţă medicală şi farmaceutică, telecomunicaţii, inginerie mecanică, știință, sectorul petrolier, chimie și petrochimie, agricultură, asigurări, construcţii şi materiale de construcţii, comerţ şi logistică de transport, energetică.

"Cunoastem, că în prezent, HR Managerii funcționează sub presiune și schimbări pe piața muncii.
Scopul nostru este de a vă completa afacerea cu experiența și cunoștințele în recrutare, pentru a oferi la timp specialiști necesari."

Cu respect, DOPOMOGA GROUP

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte