Publicat Ieri

Șef serviciul control securitatea industrială

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Senior-Level (> 5 ani)
Oraș:
Chișinău, Ciocana

Descrierea poziției vacante

Responsabilități principale:

  • Planificarea si realizarea complexului de măsuri tehnice-organizatorice  cu scopul prevenirii avariilor și incidentelor la stațiile de alimentare cu combustibil și depozitelor petroliere și de gaz;
  • Pregatirea demersurilor si documentatiei pentru montarea, reutilarea tehnică, conservare și lichidare/desființare a obiectelor industrial periculoase și instalațiilor tehnice;
  • Monitorizarea și asigurarea suportului în procesul de mentenanță a instalațiilor tehnice la stațiile de alimentare cu carburanți și depozitele petroliere, constatarea și înaintarea propunerilor pentru înlăturarea neajunsurilor;
  • Instituirea comisiilor de cercetare tehnică și investigare a avariilor produse la obiectivele industriale și a instalațiilor tehnice;
  • Planificarea, desfășurarea și controlul personalului privind reacționarea și cunoașterea algoritmului de reacționare în situații excepționale ce pot avea loc la obiectele industrial periculoase;
  • Planificarea, organizarea și desfășurarea controlului intern în producție, conform cerințelor legale;
  • Asigurea condițiilor respectării de conformitate a activității obiectului securității industriale conform cerințelor supravegherii tehnice de stat;

Principalele cerințe față de candidați:

  • Studii: superioare, tehnice;
  • Experiență de minim 5 ani;
  • Certificare și atestare în domeniul securității industriale, prioritar cu experiență de muncă în organele de supraveghere tehnică și cunoștințe profunde în aplicarea legislației privind activitatea obiectelor industriale periculoase.
  • Cunoașterea principalelor norme legislative în materie de protecție a muncii și de securitate industrială;
  • Responsabilitate, punctualitate, disciplină, capacitate de a lucra în regim multitasking, luarea promptă de decizii independente în limitele competențelor sale;
  • Posesia unui permis de conducere de categoria B.

Compania oferă:

  • Salariu motivant;
  • Un colectiv prietenos;
  • Pachet social complet;
  • Experienta profesională intr-o companie internațională.
  • Tichete de masă;
  • Asigurare medicală facultativă;
  • Screening anual al sănătății în spitalele private;
  • Telefon mobil, laptop;
  • Aplicație sport Fit.
  • Lucrul într-un colectiv prietenos.

Dacă aveți motivație și dorința de a lucra în echipa companiei noastre, trimiteti CV pe adresa: hrmd@rompetrol.com, cu indicarea în tema scrisorii a denumirii postului vacant pentru care candidați.
***Doar persoanele selectate vor fi contactate.

Abilități cheie
Soluționarea problemelor Gândire critică Leadership Adaptabilitate Lucru în echipa Asertivitate
Trimite CV

Beneficii

Mobil

Ceai / cafea / snacksuri

Acces la biblioteca companiei și alte resurse

Tichete de masă

Abonament sală de sport

Team - building

Asigurare medicală privată

Echilibru viață personală / profesională

Despre companie

Compania  cu renume internațional   Î.M. ROMPETROL  MOLDOVA S.A.  - una din cele mai puternice companii din Estul Europei si un important jucator in regiunea Marii Negre si  Marii Mediterane, care  activează  în domeniul  petrolier  și  de  gaze. Compania Rompetrol Moldova își sporește în permanență competitivitatea și sustenabilitatea prin oferirea de produse și servicii de înaltă calitate clienților săi.

Foto și video

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant