Publicat Ieri

Specialist Asigurarea Calității în industria farmaceutică

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Ialoveni

Descrierea poziției vacante

Descrierea poziției/ cerințe:

  • Studii superioare de specialitate: farmacie, tehnologie farmaceutică, chimie, biotehnologie;
  • Experiența în asigurarea calității și/sau industria farmaceutică va constitui un avantaj;
  • Cunoștințe de management a proceselor de fabricație în industria farmaceutică;
  • Cunoștințe în legislația farmaceutică;
  • Cunoștințe în elaborarea, modificarea (revizuirea) și aprobarea Procedurilor Standard de Operare și Procedurilor de Operare cu aplicare generală și menținerea Sistemului de Management al Calității.

Atribuții:

  • Supervizează fluxurile tehnologice și verifică respectarea procedurilor si cerințelor GMP;
  • Decide asupra clasificării neconformităților și le gestionează împreuna cu Managerul AC;
  • Participă la investigarea rezultatelor obținute în afara specificațiilor;
  • Analizează implicațiile și ține evidenţa deviațiilor de la GMP și de la procedurile în vigoare, confirmă corectitudinea acțiunilor corective și preventive, supervizează implementarea acestora;
  • Participă în echipele de calificare/ validare a spațiilor, echipamentelor, proceselor tehnologice;
  • Participă în echipele de audit intern și extern.

Se oferă:

  • Pachet salarial motivant;
  • Transport;
  • Mediu de lucru profesionist , atmosferă placută într-o echipă dinamică și ambițioasă.

Notă: Vor fi contactate doar persoanele selectate.

Despre companie

HR managerul companiei nu a reușit să completeze acest câmp, dar fii sigur, ei au o istorie super interesantă. Curând îi vom contacta și-i vom ruga să o adauge. Până atunci, vezi ofertele lor de angajare.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Ialoveni, str. Tudor Ciorescu, 5