Publicat Ieri

Logist (România)

Informații de bază

Salariu:
de la 1 000 EUR
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
București, În străinătate, România

Descrierea poziției vacante

Clientul nostru este o companie specializată în distributia si importul de produse DIY, cu sediul in Bucuresti. În legătură cu extinderea, compania caută un specialist pentru funcția de:Logist (România)

Responsabilități:

  • Organizarea livrării mărfurilor, respectarea reglementărilor vamale;
  • Pregătirea actelor necesare pentru import și export (declarații vamale, contracte și facturi);
  • Verificarea gradului de pregătire a mărfurilor pentru încărcare (solicitarea confirmării de la furnizor);
  • Evidența comenzilor;
  • Completarea și actualizarea planului de mărfuri livrate;
  • Colaborarea cu departamentele în scopul satisfacerii nevoilor clienților.

Cerințe:

  • Experiență in domeniu (de la 2 ani).
  • Cunostinte solide despre procesul de achizitii si negociere;
  • Vorbitor de limba rusă sau engleză;
  • Abilitati excelente de comunicare verbală si scrisă;
  • Capacitatea de a lucra în termen si de a prioritiza sarcinile;
  • Abilităti analitice si atentie la detalii;
  • Cunoștinte de operare PC (Microsoft Office, Excel, etc.);
  • Abilitati de lucru în echipă si autonomie;
  • Diplomație si profesionalism în interacțiunea cu furnizorii.

Compania oferă:

  • Salariu competitiv (de la 1000 euro)
  • Loc de muncă stabil;
  • Cazare;
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala;
  • Posiblitatea de creștere salarială.

Dacă sunteți interesat de această ofertă, vă rugăm să ne trimiteți CV-ul la adresa de e-mail: Dopomoga.Staffing@gmail.com, specificând denumirea postului. Pentru informații suplimentare, sunați la numărul de telefon: +[vezi telefon]373 782 08 500.

Trimite CV

Despre companie

DOPOMOGA GROUP este fondatorul industriei Resurselor Umane din Republica Moldova și Ucraina.
Din 1994, DOCPOMOGA GROUP a conectat companii respectate cu specialiști de valoare.

DOPOMOGA GROUP  în Republica Moldova funcționeaza din 2006 și are trei genuri principale de afaceri:

- General Recruiting;

- IT Recruiting;

- HR Consulting: HR administrare, Salarizare, Revezuire salarii, Outstaffing.

 Mai mult de 15 de ani de experiență in Republica Moldova, Compania a căpătat o vastă experienţă de prestare a serviciilor pentru companii din urmatoarele segmente: fabricare şi vânzare, FMCG, retail, bănci și servicii financiare, industria minieră şi metalurgie, asistenţă medicală şi farmaceutică, telecomunicaţii, inginerie mecanică, știință, sectorul petrolier, chimie și petrochimie, agricultură, asigurări, construcţii şi materiale de construcţii, comerţ şi logistică de transport, energetică.

"Cunoastem, că în prezent, HR Managerii funcționează sub presiune și schimbări pe piața muncii.
Scopul nostru este de a vă completa afacerea cu experiența și cunoștințele în recrutare, pentru a oferi la timp specialiști necesari."

Cu respect, DOPOMOGA GROUP

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte