Publicat Ieri

Manager logistică

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Profesional Tehnic, Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău, Râșcani

Descrierea poziției vacante

Cerințe față de candidat:

  • Abilități analitice, manageriale (gestiune a echipei) și leadership;
  • Utilizator încrezut PC – MS Office;
  • Deschidere pentru a învăța operarea sistemelor ERP și logistice;
  • Abilități lingvistice: Engleza și Româna Avansat;
  • Abilități de negociere, gândire analitică și strategică;
  • Cunoașterea cadrului legislativ și normativ aferent transportului de mărfuri, legislația fiscală și vamală;
  • Permis de conducere, categoria B.

Responsabilități de bază:

  • Planificarea, coordonarea, optimizarea activităților de logistică;
  • Planificarea, organizarea și controlul activităților membrilor echipei de logistică;
  • Asigurarea colaborării eficiente cu alte departamente conexe: vânzări, achiziții, etc.;
  • Gestionarea transportul pentru livrările de export și import, corelarea fluxurilor interne și externe, inclusiv și cu transportatorii terți;
  • Organizarea și supravegherea desfășurării activității de transport cu respectarea tuturor actelor normative în vigoare privind transportul rutier;
  • Urmărirea și asigurarea trasabilității indicatorilor cantitativi, calitativi, de livrare și încărcare în timp, costuri de transport, precum și eficiența mijloacelor de transport existente.

Candidații interesați pot trimite CV-ul la adresa de email: hr@eliri.md, cu indicarea poziției pentru care candidează.

Trimite CV

Despre companie

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Centru, str. Vasile Alecsandri, 143