Publicat Recent

Arhitect de Software (voluntariat)

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time, Part-time
Studii:
Gimnazial / Liceal, Superioare
Experiență:
Studenți, Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Organizația Inteligența Artificială în Acțiune caută un Arhitect de Software talentat și dedicat, pasionat de utilizarea tehnologiei pentru a aborda problemele sociale semnificative. În calitate de Arhitect de Software, vei juca un rol crucial în definirea și implementarea arhitecturii software necesare pentru proiectele noastre de inteligență artificială și tehnologii conexe.

Responsabilitățile principale includ:

  • Proiectarea și dezvoltarea soluțiilor software eficiente și scalabile, utilizând cele mai recente tehnologii în domeniul inteligenței artificiale.
  • Definirea și menținerea arhitecturii software a proiectelor, asigurându-se că aceasta corespunde standardelor de performanță și securitate.
  • Evaluarea și selectarea tehnologiilor potrivite pentru a susține obiectivele proiectelor.
  • Lucrul strâns cu echipa de dezvoltare, asigurându-se că implementarea respectă cerințele arhitecturale stabilite.
  • Comunicarea eficientă cu ceilalți membri ai echipei, inclusiv cu liderii de proiect și cu ceilalți arhitecți de software.

Calificările și experiența necesare:

  • Experiență anterioară semnificativă în dezvoltarea și gestionarea arhitecturii software, cu accent pe proiecte de inteligență artificială sau tehnologii conexe.
  • Cunoștințe profunde în limbaje de programare relevante, precum Python, Java, sau altele.
  • Abilități excelente de comunicare și colaborare în echipă.
  • Experiență în implementarea soluțiilor software scalabile și performante.
  • Cunoștințe solide despre securitatea informatică în contextul dezvoltării software.
  • (opțional) Un grad în informatică sau domeniu similar este preferabil, dar experiența practică este la fel de valoroasă.

Dacă împărtășești pasiunea noastră pentru utilizarea tehnologiei în scopuri sociale și ești dornic să contribui la dezvoltarea proiectelor noastre de inteligență artificială, te încurajăm să aplici pentru poziția de Arhitect de Software în cadrul Organizației Inteligența Artificială în Acțiune.

Trimite CV

Despre companie

IAinActiune este un ONG dedicat aducerii de impact real pentru societate si business prin intermediul tehnologiei, in special prin utilizarea inteligentei artificiale. Misiunea lor este de a facilita schimburi de idei, de a aduce experti de top si de a organiza evenimente si proiecte care sa promoveze utilizarea inteligentei artificiale in problemele reale cu care se confrunta societatea si business-ul.

Comunitatea de experti ML, antreprenori, studenti si programatori din IAinActiune este un grup divers si energic de oameni care isi doresc sa isi imbunatateasca abilitatile in utilizarea ML si sa contribuie la dezvoltarea tehnologiei pentru binele comun. Acestia beneficiaza de oportunitati de networking si de invatare prin intermediul evenimentelor si proiectelor organizate de IAinActiune.

Evenimentele si proiectele organizate de IAinActiune sunt axate pe solutii tehnologice care sa rezolve probleme actuale ale societatii si business-ului. De exemplu, pot fi organizate hackathoane pentru dezvoltarea de aplicatii AI care sa ajute in lupta impotriva schimbarilor climatice sau pentru a imbunatati accesul la servicii medicale in comunitati defavorizate. Totodata, proiectele pot fi initiate pentru dezvoltarea de instrumente si solutii AI care sa sprijine antreprenorii sa isi dezvolte afacerile sau pentru a optimiza procesele din companii.

IAinActiune este un ONG inovator, care pune la dispozitie oportunitati unice pentru cei interesati sa invete si sa contribuie la dezvoltarea inteligentei artificiale pentru binele societatii si business-ului.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte