Informații de bază

Salariu:
de la 8 600 MDL
Program de lucru:
În ture
Studii:
Gimnazial / Liceal
Experiență:
Fără Experiență, Studenți
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Condițiile de bază:

  • deține cetățenia Republicii Moldova și are domiciliul pe teritoriul acesteia;
  • a atins vârsta de 18 ani;
  • posedă limba de stat;
  • este apt din punct de vedere medical și recomandată psihologic pentru exercitarea funcției respective;
  • nu a fost condamnat definitiv pentru săvârșirea de infracțiuni, nu se află sub urmărire penală și nu a fost liberată de răspundere penală în temeiurile indicate la art. 53 din Codul penal;
  • nu a fost eliberat din funcție drept urmare a declarării persoanei ca fiind necorespunzătoare din punct de vedere profesional și nu a fost concediată, în ultimii 5 ani, dintr-o funcție publică sau funcție publică cu statut special pentru încălcarea disciplinei muncii;
  • nu este privat de dreptul de a ocupa anumite funcții sau de a exercita o anumită activitate prin hotărâre judecătorească definitivă;
  • nu este membru al unui partid sau al unei organizații social-politice;
  • nu are interdicția de a ocupa o funcție publică sau de demnitate publică, ce derivă dintr-un act de constatare al Autorității Naționale de Integritate.

Cunoștințe:

  • cunoașterea limbii de stat;
  • cunoașterea cadrului normativ în domeniul de activitate;
  • aplicarea și folosirea mijloacelor speciale utilizate în activitate.

Abilități:

  • respect față de oameni;
  • obiectivitate;
  • responsabilitate;
  • loialitate;
  • perseverență;
  • percepere și înțelegere rapidă a sarcinilor;
  • tendință spre dezvoltare profesională continuă;
  • ordonare şi disciplină;
  • aplanare/gestionare a situațiilor de conflict;
  • mânuire a mijloacelor speciale;
  • supraveghere diferențiată (pe cei din grupul de risc);
  • acordare a primului ajutor, relaționare/lucru în echipă.

Program de muncă: Munca în schimburi (24 ore/72 ore repaus).

Responsabilități:

  • Asigurarea executării serviciului de pază și apărare a postului încredințat;
  • Asigurarea controlului de specialitate prin punctul de control și trecere al instituției;
  • Asigurarea controlului tehnic de specialitate al tuturor mijloacelor de transport care intră/iese în/din instituție prin ecluză.

Avantaje:

  • - 1 an de serviciu = 2 ani de vechime (1:2);
  • - acordarea gradului  special;
  • - virsta limita de serviciu - 50 ani
Trimite CV

Beneficii

Uniformă

Despre companie

Penitenciarul nr.9-Pruncul, este un penitenciar de tip închis pentru deținerea condamnaților majori.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Buiucani, str. Pruncul 44