Publicat Recent

Jurist

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Compania de consulting in Tehnologii Informationale, cu o experiența de mai mult de 10 ani în domeniu caută un/una jurist, pasionat de acest domeniu și cu o experiență solidă în lucrul cu autoritățile și instituțiile publice. Dacă ești o persoană comunicativă, orientată către rezultate și ai abilități excelente de gestionare a relațiilor cu instituțiile statale, te așteptăm să ne trimiti CV tău. Acest post este ideal pentru cineva care dorește să-și dezvolte abilitățile în mediul de afaceri, în timp ce lucrează într-o echipă de profesioniști de top.

Responsabilități:

  • Oferirea consultanței juridice și sprijinului în chestiuni legate de contracte, proprietate intelectuală, confidențialitate și alte aspecte legale relevante pentru industria IT.
  • Elaborarea, evaluarea și redactarea contractelor comerciale, acordurilor de licență, acordurilor de confidențialitate și alte documente juridice specifice domeniului IT.
  • Pregatirea somațiilor, Contractelor de împacare
  • Dezvoltarea și menținerea relațiilor strategice cu diversele instituții statale
  • Identificarea oportunităților de colaborare cu instituțiile statului pentru a sprijini interesele și obiectivele companiei noastre.
  • Monitorizarea schimbărilor legislative și a politicilor guvernamentale relevante pentru domeniul nostru de activitate și raportarea impactului acestora către echipa managerială.
  • Participarea la întâlniri și discuții cu partenerii de afacere, reprezentanții instituțiilor statale pentru a reprezenta interesele companiei noastre.
  • Elaborarea de strategii și planuri de acțiune pentru a asigura conformitatea cu cerințele legislative și reglementările în vigoare.
  • Gestionarea dosarelor și a documentelor necesare în relația cu partenerii si instituțiile statului.
  • Asigurarea respectării termenelor limită și a cerințelor stabilite de către autoritățile publice.

Cerințe:

  • Experiență anterioară relevanta într-un rol similar
  • Cunoașterea sistemului juridic și financiar, inclusiv a reglementărilor și politicilor guvernamentale.
  • Abilități excelente de comunicare și negociere, cu capacitatea de a crea și menține relații de încredere cu diversele instituții statale.
  • Capacitatea de a înțelege și sintetiza aspecte juridice și financiare complexe.
  • Orientare către rezultate și abilități dovedite de planificare și gestionare a proiectelor.
  • Diplomație și abilități de rezolvare a conflictelor pentru a gestiona situații sensibile cu instituțiile statale.
  • Cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj.

Oferim

  • Oportunități excelente de creștere și dezvoltare profesională.
  • La noi, veți avea șansa de a lucra într-un mediu de lucru dinamic, alături de o echipă de profesioniști dedicați.
  • Tipul poziției: Full-time.
  • Locația: centrul orașului, maximă accesibilitate
  • Salariul va fi negociat în funcție de experiență și abilități, (începînd cu 15.000 lei).

Despre ” UNDE DIGITAL” - ne mândrim cu o echipă de profesioniști experimentați, care se străduiesc să ofere cele mai bune soluții clienților noștri, pentru ce suntem apreciați cu note maxime.
Dacă ești dornic de a crește într-o companie proactivă care valorizează dezvoltarea personală și profesională, dacă crezi că ești persoana potrivită pentru această poziție, te rugăm să ne trimiți CV-ul și o scrisoare de intenție la adresa de email hr@unde.md">hr@unde.md. Subiectul emailului trebuie să fie "Aplicare Asistent/ă de Director - [Numele tău]". Vom lua în considerare fiecare aplicație cu atenție și vei fi contactat/ă în cazul în care suntem interesați de continuarea procesului de selecție.

Vă mulțumim anticipat pentru interesul manifestat în a face parte din echipa noastră!

P.S. Data limită de depunere a CV - două zile din momentul cînd ai citit acest anunț.

Telefon: [vezi telefon]069911997
Persoana de contact: Furkan Çelik

Trimite CV

Despre companie

  • Companie în creștere, dinamică și inovatoare, aflată în prima linie a tehnologiei și inovației.
  • Echipă dinamică, cu mediu de lucru cald și colaborativ.
  • Diverse beneficii pentru angajați și programe de recompensare pentru a crește satisfacția la locul de muncă și a consolida loialitatea angajaților.
  • Oficiul amenajat modern in centrul Chisinaului

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte