Publicat Recent

Asistent Social

Informații de bază

Salariu:
5 760 MDL
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Botanica, Chișinău

Descrierea poziției vacante

Cerințe:

  • Studii superioare în domeniul Asistenței Sociale sau în alte domenii similare;
  • Experiență de lucru cu persoane cu dizabilități, constituie un avantaj;
  • Cunoașterea limbii române/rusă;
  • Empatie, afecțiune, capacitate de interacțiune și comunicare;
  • Responsabilitate și punctualitate;

Condiții de muncă:

  • Salariu motivant, recunoașterea eforturilor si contribuției tale în creșterea și dezvoltarea beneficiarilor;
  • Pachet social deplin;
  • Instruire privind dezvoltarea abilităților și competențelor în domeniul educației și dezvoltării persoanelor cu dizabilități;
  • Condiții de muncă favorabile;
  • Colectiv tânăr,sociabil și interesant.

Responsabilități:

  • Evaluarea/ reevaluarea necesităților beneficiarilor;
  • Elaborarea și implimentarea planului individualizat de servicii;
  • Aplicarea testelor, chestionarelor pentru beneficiar și familia acestuia;
  • Planificarea și realizarea activităților din cadrul Centrului în comun cu directorul/directoarea și specialiștii Centrului;
Trimite CV

Despre companie

Centrul de zi “ADIR”, instituție bugetară de profil social, care în regim de zi organizează și desfășoară activități, prestează servicii sociale specializate pentru persoanele cu dizabilități cu vîrsta de peste 18 ani din mun. Chișinău.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, str. N.Titulescu 8