Publicat Ieri

Operator Relații Clienți

Informații de bază

Salariu:
9 500 MDL
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Fără Experiență
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Responsabilități:

  • Introduce toate inform
  • ațiile din documentele de transport (AWB-uri, borderouri etc.) în mod complet și corect in program;
  • Prelucrează/ corectează fișiere pentru clienții companiei;
  • Plaseaza comenzi curierilor și acordă suport acestora;
  • Asigură primirea/predarea expedițiilor de la/către clienții care se prezintă în sediul din FAN Ștefănești;
  • Oferă suport către clienții care folosesc aplicația SelfAWB;
  • Oferă suport departamentului Dispecerat comenzi;
  • Relaționează cu departamentele din operațional, de suport și filialele din teritoriu;
  • Propune soluții de optimizare a activității către șeful de tură;
  • Reprezintă compania în relația cu toți clienții săi în punctul de lucru FAN Courier, adoptând permanent o atitudine profesională respectând standardele și procedurile de lucru ale societății;
  • Pentru preluare și/sau livrare expediții în sediul FAN Courier de la clienți întocmește AWB, factură, chitanță sau borderou în funcție de caz;
  • Verifică modul de ambalare și integritate a expedițiilor în momentul preluării sau livrării acestora;
  • Se asigură că informațiile trecute pe AWB-uri, facturi, chitanțe, etc sunt corecte și complete, pentru a evita eventualele probleme ulterioare;
  • Scanează expedițiile preluate/livrate în sediul FAN Courier;
  • Introduce toate informațiile din documentele de transport întocmite (AWB-uri, borderouri etc.) corespunzător în aplicațiile informatice aferente.
Abilități cheie
cu deadline-uri și după un program în ture;  Abi  Abilități de comunicare și relaționare;  Flexib
Trimite CV

Beneficii

Tichete de masă

Bonusuri și prime în funcție de performanță

Despre companie

FAN Courier oferă locuri de muncă de top alături de curieri dedicați și o echipă gata să primească mereu noi membri!

Din 1998 în România, din 2021 și în Republica Moldova

Prezența FAN Courier în Republica Moldova a venit ca răspuns la cererea clienților pentru un serviciu de curierat modern, rapid și de încredere, atât pentru livrările interne, cât și pentru cele transfrontaliere.

Prin investițiile în tehnologie, infrastructură și inovație plănuite pe piață locală ne propunem să devenim rapid alegerea evidentă a clienților și să ajungem liderul pieței de curierat în Republica Moldova, loc pe care îl ocupăm, cu mândrie, din 2006 pe piața din România.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Număr de contact:
Pagina web:
Rețele sociale:
Încă ești în căutarea unui loc de muncă sau poate cauți angajați pentru firma ta?