Publicat Recent

Asistent Social

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Responsabilități:

  • Efectuarea vizetelor la domiciliul beneficiarilor fundației în vederea evaluarii situației lor sociale și identificarea factorilor care ar putea împiedica sau facilita reușita intervenției sociale.
  • Elaborarea, aplicarea și evaluarea continuă a planului de intervenție.
  • Pregătirea documentației necesare și apărarea drepturilor pacienților.
  • Consilierea pacienților pe teme sociale.
  • Relaționarea cu organele de stat competente.
  • Identificarea eficientă și corectă a problemelor beneficiarilor.
  • Gestionarea ajutorului umanitar primit în funcție de necesitătile pacienților.
  • Raportare a activității.

Cerințe față de candidații eligibili:

  • Studii superioare în asistență socială;
  • Cunostințe solide cu privire la legislație din acest domeniu;
  • Experienţă de lucru în calitate de asistent/ă social/ă de minim 2 ani;
  • Cunoaşterea la nivel înalt a limbilor române și ruse;
  • Cunoașterea limbii engleze va constitui un avantaj;
  • Persoană calmă, tolerantă și empatică;
  • Abilitate de comunicare cu pacienții și cu rudele lor;
  • Abilități de lucru la calculator (Microsoft Office, Internet);
  • Deținerea permisului de conducere, categoria B va constitui un avantaj.
Trimite CV

Despre companie

Fundația ”Hospice Angelus Moldova” este o organizație non-governamentală prosperă, cu o experiență de peste 20 de ani în prestarea serviciilor de îngrijiri paliative copiilor și adulților cu maladii incurabile.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte