Informații de bază

Salariu:
de la 10 000 MDL
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Studenți, Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Centru, Chișinău

Descrierea poziției vacante

AMBER ASIG, este un Broker de Asigurare-Reasigurare cu sediul în Chișinău, care colaborează cu toate Companiile de Asigurări din Moldova (parteneri ), politica companiei noastre este să aducem inovație pe piața asigurărilor și să oferim deservire rapidă și calitativă clienților noștri, iar pentru aceasta avem nevoie să te cunoaștem cu:

Calități / Cerințe:

  • Persoană pozitivă, responsabilă, operativită în lucru și atentă la detalii;
  • Capacități bune de sistematizare a informației de organizare și îndeplinirea sarcinilor pe priorități;
  • Cunoştinţe de bază în domeniul Asigurărilor / studii Economice sau Financiare;
  • Cunoașterea fluentă a limbilor română și rusă;
  • Cunoașterea calculatorului (Microsoft Office) și capacitatea de a însuși programe simple noi;
  • Abilități bune de comunicare cu clienții cât şi cu partenerii companiei, la telefon sau prin aplicaţii mobile;
  • Abilități bune de consultanță și convingere a clienților;
  • Abilități bune de adaptare și rezolvare rapidă a situațiilor neprevăzute;

Responsabilități:

  • Întocmirea contractelor de asigurare în programe (soft-uri) specializate;
  • Administrarea și gestionarea contractelor de asigurare;
  • Prelucrarea comenzilor online, telefonic sau fizic în oficiu;
  • Comunicare cu clienții și Companiile de Asigurări partenere;
  • Consultața clienților privind condițiile de asigurare pe tipuri de asigurări;
  • Procesarea și înregistrarea corectă a documentelor;

Condiții de muncă:

  • Salariu atractiv de la 10.000 lei + bonusuri în funcţie de performanţă;
  • Mediu de lucru modern, plăcut și motivant într-o echipă tânără, dinamică, profesionistă;
  • Spațiu de muncă bine dotat, oficiul în centrul orașului;
  • Posibilitatea de a participa la cursuri de formare profesională;
  • Program de lucru: Luni-Vineri (09:00 - 18:00) cu pauză de masă (1 oră);

Telefon: [vezi telefon]068502406 (Iuliana Nichitoi)
Trimite CV

Despre companie

HR managerul companiei nu a reușit să completeze acest câmp, dar fii sigur, ei au o istorie super interesantă. Curând îi vom contacta și-i vom ruga să o adauge. Până atunci, vezi ofertele lor de angajare.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Centru, Mihai Eminescu, 30 E