Publicat Recent

Manual Quality Assurance Engineer

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Profesional Tehnic
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Compania IT Xairo caută un Manual QA Engineer. Dacă doriți să lucrați într-un mediu dinamic și inovator, aveți experiență în testarea manuală și pasiunea voastră este asigurarea unei calități ridicate a produselor digitale, atunci aceasta este oferta pentru dumneavoastră!

RESPONSABILITĂȚI:

  • Efectuarea testelor manuale pentru site-uri web, interfețe și aplicații mobile pe platformele iOS și Android
  • Crearea și efectuarea test case-urilor, planurilor de testare și scripturilor de testare
  • Identificarea, documentarea și monitorizarea defectelor în sistemul de urmărire a erorilor (GitHub)
  • Interacțiunea cu dezvoltatorii și ceilalți membri ai echipei pentru a asigura o calitate ridicată a produselor și a test planurilor
  • Participarea la teste funcționale, de regresie și de integrare
  • Participarea activă la procesul de integrare continuă și livrare continuă a produselor către clienț

CERINȚE:

  • Cel puțin 1 an de experiență în testarea manuală a software-ului
  • Înțelegerea profundă a metodologiilor și proceselor de testare
  • Abilitatea de a scrie planuri de testare și cazuri de testare clare și ușor de înțeles
  • Experiență în utilizarea instrumentului Postman pentru testarea API-urilor
  • Experiență în lucrul cu sisteme de gestionare a erorilor
  • Abilități excelente de comunicare și capacitatea de a lucra în echipă
  • Capacitatea de a-și organiza eficient munca și de a-și gestiona timpul
  • Responsabilitate ridicată și atenție la detalii
  • Cunoștințe de bază ale bazelor de date MySQL
  • Cunoașterea limbajelor de programare de bază (cum ar fi Java, Python) constituie un avantaj
  • Cunoștințe de limbă engleză la nivel mediu

CE OFERIM:

  • Salariu motivant (compania este rezidentă în Parcul IT)
  • Ocupare full time într-un birou confortabil (luni-vineri, între orele 9:00 și 18:00)
  • Angajare oficială și concediu plătit
  • Pachet social, asigurare medicală
  • Birou modern cu echipament (Mac sau Windows, la alegere)
  • Buget anual pentru dezvoltare profesională (poți alege cursurile care îți plac)
  • Participare la activități de team-building și evenimente corporative
  • Posibilități de avansare în carieră în domeniul IT
  • Cafea și ceai pe cheltuiala noastră
  • Zonă de relaxare în birou, PlayStation și multe altele
  • Reducere la sală de sport
Trimite CV

Despre companie

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte