Publicat Ieri

Manager marketing

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Botanica, Chișinău

Descrierea poziției vacante

Căutăm un Marketing Manager pasionat și inovator, cu abilități solide de analiză a datelor și intuiția înțelegerii publicului-țintă, pentru a crea și implementa campanii de marketing de succes.Crează, testează, prezintă, publică și promovează produsele noastre pe canalul de distribuție retail și angro.

Vei primi sprijin necesar pentru a-ți îndeplini următoarele responsabilități:
  • Dezvoltarea și implementarea strategiilor de marketing pentru creșterea numărului de lead-uri și vânzărilor.
  • Analiza pieței și a concurenței, cercetarea publicului-țintă.
  • Stabilirea și gestionarea bugetului de marketing.
  • Redactarea și postarea online a materialelor publicitare, articole, bannere, fișe tehnice.
  • Monitorizarea întreținerii și actualizării informațiilor pe site-ul companiei și pe rețelele de socializare de către compania terță.
  • Negocierea și obținerea de bugete de la furnizori pentru campanii de marketing și materiale POP.
  • Creșterea notorietății brandurilor reprezentate.
  • Analiza ofertelor şi identificarea celor mai avantajoase forme de promovare.
  • Elaborarea materialelor promoționale: broșuri, afișe, cărți de vizite, carnete, mape etc.
  • Elaborarea prezentărilor în PowerPoint pentru clienți cu produse, promoții etc.
  • Evaluarea eficacității campaniilor de marketing și identificarea oportunităților de optimizare.
  • Crearea rapoartelor privind rezultatele obținute.
Ce căutăm de la tine:
  • Studii superioare.
  • Experiență de lucru în domeniu minim 2 ani.
  • Cursuri/cunoștințe suplimentare în domeniu vor constitui un avantaj.
  • Atenție maximă la detalii și gândire analitică.
  • Orientare către cercetarea de informații suplimentare în mod independent.
  • Abilitatea de a-ți organiza sarcinile de lucru și de a-ți asuma responsabilitatea pentru ceea ce faci.
  • Capacitatea de a furniza informații clar și concis.
Abilități indispensabile:
  • Cunoștințe solide în domeniul marketingului tradițional: analiza pieței, promovarea imaginii și produsului, branding.
  • Cunoștințe relevante în domeniul marketingului online, inclusiv social media.
  • Cunoștințe avansate de limbă română și rusă.
  • Cunoștințe de limbă engleză la nivel minim BI, B2.
  • Cunoștințe de bază în utilizarea Adobe Photoshop și Corel Draw reprezintă un avantaj.
  • Experiență avansată în utilizarea MS Office (Word, Excel, PowerPoint și internet).
Beneficiile companiei:
  • Reducere de peste 30% la produsele companiei.
  • Premii de 2 ori pe an în dependență de aportul adus companiei.
  • Instruire internă din partea specialiștilor companiei, precum și instruire externă.
  • Petreceri corporative de 2 ori pe an.
  • Colectiv tânăr, prietenos.
  • Onestitate și respect fata de angajați.
  • Încurajarea inițiativelor tale.
Așteptări salariale:
  • Funcție importantă, unde poți să te dezvolți profesional și financiar.
  • Salariu negociabil.
  • Pachet social.
  • Tichete de masă.
  • Card Up.
Condiții de lucru:
  • Lucru într-un birou, comod și modern.
  • Program de lucru de la 8:30 la 17:30, cu o pauză de masă de 1 oră.
  • Lucru sistemic conform unor procese clare și bine organizate.
  • Lucru interesant și activ.
Dacă ești interesat și te regăsești în postul de Marketing Manager, te rugăm să trimiți CV-ul tău la adresa de e-mail cv@easyhr.md.
Trimite CV

Despre companie

Bine ați venit la Easy Hire Staff - agenția de recrutare modernă și inovatoare care vă poate ajuta să găsiți cei mai buni candidați pentru afacerea dvs.! Suntem o echipă dedicată de specialiști în recrutare, care oferă servicii personalizate și soluții inovatoare pentru a satisface nevoile specifice ale clienților noștri.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Petricani