Publicat Recent

UI/UX Designer

Informații de bază

Salariu:
10 000 MDL
Program de lucru:
Full-time
Experiență:
Studenți, Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Centru, Chișinău

Descrierea poziției vacante

Responsabilități de bază:

  • Crearea de site-uri web/design de aplicații care sunt ușor de utilizat, eficiente și atrăgătoare;
  • Integrarea datelor din diverse servicii back-end și baze de date;
  • Discutarea (cu managerul de proiect) a cerințelor site-ului / aplicației, conceptualizarea ideilor creative și furnizarea de soluții eficiente pentru implementarea acestora;
  • Abordare creativă în lucrările executate;
  • Creare de materiale grafice în scop de marketing (prezentări, bannere web, infografice, broșuri, machete SM etc.) și diverse elemente grafice (cum ar fi ilustrații, scheme, pictograme etc.);
  • Creare design de pagini web și scrisori de e-mail;
  • Crearea și lucrul la documente și prezentări corporative;
  • Cooperare cu echipa noastră de redactori, departamentul de marketing și cu agenția de branding

Cerințe:

  • Cunoștințe software de proiectare/editare grafică (Figma, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator);
  • Cunoașterea limbii române și ruse (limba engleză constituie un avantaj);
  • Persoană sociabilă, cu atitudine pozitivă și spirit de echipă.

Oferim:

  • Program de lucru full-time (09:00-18:00);
  • Lucru într-o echipă inspirată și mereu acolo pentru a vă sprijini creșterea și entuziasmul;
  • Angajare oficială;
  • Salariu motivant;
  • Cafea buna si oameni creativi!
Trimite CV

Despre companie

MakeIT - Digital Agency - realizăm web site-uri complexe, customizate, din anul 2013 și am finalizat până acum sute de proiecte: de la site-uri de prezentare pentru firme mici și până la mari aplicații interactive.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte