Publicat Recent

Digital Marketing Manager

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Despre ce este acest rol?
Căutăm omulean/omuleană pentru rolul de Digital marketing manager care va ține pulsul asupra procesului de dezvoltare a strategiilor media digitale, planificarea bugetelor și implementarea acestora, așa încât să fericim clienții și să ne bucurăm de rezultate împreună cu echipa.

Cine suntem noi?
Indigo Grup este o agenție locală de comunicare, fondată în 2003, cu servicii complete și echipe multidisciplinare, orientate spre dezvoltare strategică: Echipa de Creație, Serviciu Clienți, Media, SMM și BTL, events™.În acest rol vei face parte din echipa media afiliată la rețeaua globală EssenceMediacom (ceea ce ne oferă super oportunități de dezvoltare, din cele mai recente resurse și practici internaționale!).

Care sunt responsabilitățile de bază?

  • Dezvoltarea strategiei media digitale în baza brief-ului recepționat de la clienți
  • Elaborarea prezentărilor pentru clienți în baza strategiei dezvoltate
  • Asigurarea implementării strategiilor aprobate, independent sau în colaborare cu membrii echipei
  • Plasarea publicității și gestionarea campaniilor prin intermediul soft-urilor specializate
  • Gestionarea facturilor recepționate de la furnizorii de servicii media și emiterea facturilor pentru clienți
  • Elaborarea rapoartelor post-buy cu rezultate obținute, comentarii și sugestii de îmbunătățire

Ce competențe să deții?

  • Cunoștințe în setarea și optimizarea campaniilor Google Ads & DV360, META
  • Competențe de lucru în Excel și PowerPoint la nivel avansat, pentru a elabora planuri, rapoarte și prezentări eficiente
  • Abilitatea de a lucra independent, dar și a solicita suport atunci când este nevoie
  • Capacitatea de a organiza volumul de muncă în timp util
  • Comunicare fluentă în limbile română și rusă; engleză la nivel upper-intermmediate sau mai înalt
  • Vor fi binevenite: cunoștințe în Google Analytics (G4), Google Tag Manager și experiența în campanii de performance.

Ce oferim?

  • Oportunitatea de a lucra cu clienți mari, atât naționali, cât și internaționali;
  • Training-uri și conferințe de dezvoltare profesională + personală;
  • Bonus anual de performanță la atingerea obiectivelor stabilite;
  • Vei fi parte dintr-o companie cu tradiții și team-buildinguri legendare;
  • Echipă fantastică, pasionată să lucreze, dar și să se distreze împreună.

Contactează-ne
Te pricepi în cele de mai sus? Te-am făcut curios? Dacă inima ta spune „da”, s-ar putea să ne potrivim. Trimite CV-ul la adresa hr@indigo.md, indicând poziția pentru care aplici și noi te vom contacta.

Prin aplicarea la această poziție, Vă dați acordul față de prelucrarea datelor Dvs. cu caracter personal în cadrul procesului de recrutare.

Despre companie

Indigo Grup este o agenție locală de comunicare,fondată în 2003, afiliată la rețeaua internațională Ogilvy, cu servicii complete și echipe multidisciplinare, orientate spre dezvoltare strategică: Echipa Creativă, Serviciu Clienți, Media, SMM și BTL & evenimente.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Centru, str. S.Lazo 25/1