Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Consiliul Național al Tineretului din Moldova anunță concurs de angajare a unui Coordonator de proiect și asistent de proiect!

Consiliul Național al Tineretului din Moldova (CNTM) este structura asociativă a 38 de organizații de tineret, ce promovează drepturile tinerilor și reprezintă interesele organizațiilor de tineret în procesul de elaborare, implementare și evaluare a politicilor de tineret. Fiind fondat la 18 februarie 1999, CNTM activează în baza următoarelor principii de organizare și funcționare: solidaritate, autonomie organizațională și funcțională, transparență, libertatea opiniei și a exprimării, eligibilitatea organelor de conducere, egalitatea deplină în drepturi a membrilor, profesionalism.

În acest sens, CNTM este în căutarea a două persoane responsabile de buna desfășurare a activităților în cadrul proiectelor atribuite.

Responsabilități:

    Coordonator de proiect:

  • elaborarea rapoartelor narative;
  • planificarea și organizarea activităților proiectului, în conformitate cu Planul de Acțiuni al proiectului;
  • participarea la instruirile organizate pentru echipa proiectului;
  • menţinerea comunicării cu partenerii proiectului: APL, copiii/tinerii şi instituţiile de învăţământ implicate;
  • Planificarea, monitorizarea și evaluarea activităților proiectului
  • identificarea surselor de finanțare și realizarea activităților de fundraising pentru activitățile organizației

Candidații trebuie să întrunească următoarele condiții:

  • experiență într-un ONG/instituție publică cu atribuții în domeniul educațional și/sau de tineret;
  • experienţă în management sau asistenţă în cadrul proiectelor;
  • experienţă de muncă în domeniul Drepturilor Omului/Drepturile Copilului;
  • cunoaşterea limbilor română, rusă şi engleză (scris și oral) la nivel avansat;
  • cunoștințe de administrare PC, Microsoft Office, Internet;
  • deschidere spre învăţare continuă în domeniul diversităţii, toleranţei, dialogului intercultural, etc;
  • competențe de comunicare, negociere și de lucru în echipă;
  • punctualitate și responsabilitate;
  • dedicație și inițiativă.

Persoanele interesate vor expedia doar prin e-mail la cntm.corespondenta@gmail.com">cntm.corespondenta@gmail.com  dosarul de aplicare denumit ”Coordonator de proiect” și/sau „Asistent de proiect”, care va conţine CV-ul și 1-2 scrisori de recomandare (preferabil din numele APL sau ONG local).

Data-limită este 29 Martie 2022!

Persoanele selectate pentru a doua etapă a concursului vor fi invitate la interviu.

Persoana acceptată va începe lucrul imediat!

Pentru informaţii suplimentare, Vă rugăm să contactaţi:Pentru informații suplimentare: Mihaela Frosineac, Secretar General Adjunct, email: mihaela.borcoi@cntm.md">mihaela.borcoi@cntm.md sau numărul de telefon: [vezi telefon]022 235 175

Trimite CV

Despre companie

Noi credem că tinerii sunt foarte importanți și vocea lor trebuie auzită. Astfel, prin intermediul organizațiilor de tineret, împuternicim, încurajăm, implicăm, reprezentăm, și susținem tinerii din întreaga țară. Având mai multe direcții de activitate, CNTM își dorește să mărească numărul tinerilor în structurile de conducere, să-i implice în procesul de luare a deciziilor, să le formeze spiritul civic, promovând voluntariatul.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Număr de contact:
Pagina web:
Rețele sociale:
Încă ești în căutarea unui loc de muncă sau poate cauți angajați pentru firma ta?