Publicat Ieri

Coordonator/oare de proiecte

Informații de bază

Salariu:
de la 15 000 MDL
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Societatea de Cruce Roşie din Republica Moldova este o organizatie non-guvernamentala, non-profit, apolitica si functioneaza ni baza Conventilor de al Geneva dni 1949, Decretul Presedintelui Republici Moldova N.r 234/1992 din [vezi telefon]01.12.1992, legea n.r 139 din [vezi telefon]10.05.2001 privind "Societatea de Cruce Rosie din Moldova" is a Statutului Crucii Rosii si Statutul Miscarii Internationale de Cruce Rosie si Semiluna Rosie.
Actualmente SCRM se află într-o perioadă de dezvoltare intensă și, datorită partenerilor Societății, suntem implicați în mai multe proiecte umanitare, intru implementarea cărora suntem în căutare de noi talente.

Denumirea postului: Coordonator de proiecte

Loc de muncă: Republica Moldova, Chișinău, s. Centru

Perioada: determinată, pe perioada Proiectului, cu posibilitatea de prelungire

Program de lucru: Full-time 5/2, orele 9.00 – 17.30, pauza de masa 30 min

Experiență: minim 1 an în domeniu

Responsabilități:

  • coordonarea activităților planificate în proiectele curente implementate de SCRM;
  • Supravegherea desfăşurării zilnice a proiectelor coordonate și monitorizarea indeplinirii bugetelor si activitatilor filialelor implicate in proiect;
  • Participarea la şedinţele organizate de SCRM relevante proiectelor coordonate și la ședințele personalului SCRM;
  • Participarea la evenimentele relevante proiectelor coordonate, organizate în cadrul SCRM, cât și de de catre filialele de Cruce Rosie;
  • Coordonarea activităților logistice și financiare ce țin de implementarea proiectelor coordonate;
  • Întocmirea rapoartelor de activitate și financiare în cadrul proiectelor coordonate;
  • Reprezentarea SCRM la evenimentele / activitățile la care a fost delegat de președintele SCRM.

Sarcini:

  • Managementul zilnic al proiectelor – organizaţional şi conceptual;
  • Asigurarea unui circuit informaţional adecvat, discuţii şi feedback dintre diferiţi actori implicați în implementarea proiectelor coordonate;
  • Întocmirea planurilor detailate de lucru trimestriale în coordonare cu persoana responsabilă,  monitorizarea respectării implementării acestora;
  • Asigurarea executării la timp a activităţilor planificate în cadrul proiectelor coordonate;
  • Organizarea şi coordonarea procurării de bunuri şi servicii în cadrul proiectelor coordonate;
  • Întocmirea rapoartelor de activitate (trimestriale, anuale și/sau finale) ale fiecărui proiect în parte, cât şi alte rapoarte necesare pentru activitatea SCRM;
  • Participarea la identificarea şi selectarea personalului proiectelor, consultanţilor naţionali şi internaționali;
  • Intocmirea proiectului versiunilor pentru termenii de referinţă;
  • Ghidarea lucrului filialelor, supraveghind desfăşurarea activităţilor conform planului de lucru stabilit;
  • Facilitarea cooperării dintre şi între donatorii pe termen scurt, echipa SCRM şi partenerii proiectelor;
  • Oferirea traducerii pentru engleză și română, atât scris cât și vorbit (documente tehnice, rapoarte, corespondenta oficiala, rapoarte financiare, s.a.);
  • Participarea la evenimentele desfășurate în cadrul proiectelor coordonate, asigurând pregătirea adecvată a acestora și ținerea minutei evenimentului, după relevanță;
  • Participarea la şedinţele organizate de SCRM relevante proiectelor coordonate și ținerea minutei ședințelor respective,
  • Participarea la alte evenimente legate de activitatea SCRM și reprezentarea SCRM în cazurile delegate ,
  • Asigurarea interpretarii (traducerii) in cadrul vizitelor delegaţiilor oficiale pentru SCRM;
  • Alte sarcini relevante funcției.

Cerinte față de candidat:

  • Studii superioare relevante;
  • Experiență de activitate în cadrul proiectelor internaționale va constitui avantaj;
  • Abilități de comunicare și prezentare oficială orală și scrisă;
  • Cunoașterea la nivel avansat a limbilor română, rusă și engleză;
  • Abilități bune de planificare, organizare și implementare a activităților;
  • Abilităţi în managementul administrativ şi financiar al proiectelor de dezvoltare şi de cooperare cu donatorii de proiect, oficialii guvernamentali, ONG-uri şi mass-media;
  • Abilități înalte de operare a PC (MC Office: Word, Excel, Outlook).

Ce oferim

  • Salariul motivant, achitat la timp;
  • Experiență internațională într-o echipă de profesioniști;
  • Instruiri on-line și off-line.

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze pana pe data de [vezi telefon]30.04.2024 CV-urile la hr.office@redcross.md cu indicarea în tema e-mail-ului funcția pentru care optați “Coordonator proiect”.

Despre companie

Societatea de Cruce Roşie din Republica Moldova

Societatea de Cruce Roşie din Republica Moldova este o organizație non-guvernamentală, non-profit, apolitică, care activează mai bine de 97 de ani și şi funcţionează în baza Convenţiilor de la Geneva din 1949, activitatea de baza fiind de a preveni şi alina suferintele bătrînilor solitari, persoanelor și copiilor cu dizabilități, copiilor orfani, familiilor cu mulţi copii și familiilor monoparentale din Moldova.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Centru, Chisinau, str. Kogalniceanu, 85