Publicat Recent

Content Manager

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Experiență:
Studenți, Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Responsabilităţi de bază:

  • Descrierea esenţială, creativă a produselor, în limba română şi rusă;
  • Introducerea, corectarea caracteristicilor produselor in baza de date;
  • Redactarea şi corectarea textelor;
  • Scrierea textelor, comunicatelor de presă, noutăţilor, articolelor, materialelor publicitare pentru paginile web şi reţelele sociale, precum şi pentru sursele mass-media;
  • Structurarea informaţiei;
  • Analiza contentului concurentilor;
  • Gestionarea contentului pe retelele de socializare (română şi rusă);

Cerinţe suplimentare:

  • Cunoaşterea programelor grafice;
  • Cunoştinţe generale în domeniul de internet marketing;
  • Cunoaşterea limbilor română şi rusă la nivel avansat, scris;
  • Prezentarea corectă şi logică a ideilor în formă scrisă;
  • Colectarea operativă şi procesarea informaţiei despre produs din internet;
  • Abilităţi de machetare html (constituie un avantaj);
  • Experienţă în scrierea textelor şi articolelor despre evenimente (constituie un avantaj);
  • Experienţă de muncă în calitate de content manager al paginii web (constituie un avantaj);
Trimite CV

Despre companie

Fantastic.MD - magazin de calculatoare, electronică, electrocasnice, accesorii, mobilă, totul pentru casă și grădină.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, str. M.Manole 12/2
Număr de contact:
Pagina web:
Încă ești în căutarea unui loc de muncă sau poate cauți angajați pentru firma ta?