Publicat Recent

Specialitst in colectarea datoriilor

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
De la 2 ani
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

În prezent, căutăm un nou coleg care să se alăture echipei noastre prietenoase și să ocupe postul de SPECIALIST ÎN COLECTAREA DATORIILOR.

Principalele dvs. responsabilități vor fi:
• Vei contacta telefonic si email debitorii pentru a recupera creantele din portofoliul nostru;
• Le veți furniza informații cu privire la statutul lor contractual și modalitățile de plată;
• Veți negocia cu ei termenii și condițiile de plată pentru sumele restante;
• În urma apelului, veți înregistra informațiile pe care le colectați în aplicația noastră de sistem;
• Veți administra și analiza informațiile primite;
• Veți gestiona plângerile debitorilor, veți raporta rezultatele financiare și veți oferi sprijinul necesar pe parcursul procedurilor de colectare silită.

Așteptăm de la tine:
• Cunostinte profesionale de lucru in limba romana (atat in comunicare scrisa cat si verbala);
• Experiența anterioară de lucru în serviciul clienți ar fi considerată un avantaj;
• Abilități de negociere și rezolvare de probleme;
• Orientare spre obiectiv;
• Atitudine pozitiva.

Noi oferim:
• Munca zilnică interesantă și dinamică într-o companie fintech progresivă;
• Stabilitate și garanții sociale;
• Loc de munca confortabil in centrul Chisinaului, bulevardul Stefan Cel Mare;
• Colegi prietenoși și echipă de management receptivă.

Trimite CV

Despre companie

VIACONTO MOLDOVA este organizatia creditara nebancara, oferind credite de consum pe termen scurt in diverse conditii in Moldova. Viaconto asigură împrumuturi rapide și asistență clienților în orice moment.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte