Опубликовано вчера

Redactor de știri în limba română (știrist)

crown VIP Компания

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Full-time
Образование:
Профессионально-техническое, Высшее
Oпыт:
Entry-Level (< 2 лет), Mid-Level (2-5 лет)
Город:
Кишинёв, Центр

Описание вакансии

Esti candidatul perfect, daca:

  • știi să faci diferența dintre știrile importante și cele care nu prezintă interes;
  • ai cel puțin un an de experiență în jurnalism;
  • știi foarte bine limba română și înțelegi rusa;
  • știi care sunt principiile de bază ale eticii jurnalistice și înțelegi ce presupune această profesie (dacă nu știi, nu este o problemă – poți să înveți);
  • ești entuziasmat și vrei să lucrezi în echipă;
  • vrei să faci carieră în acest domeniu și reacționezi cu calm la eventuale observații și critici.

Ce presupune functia ta:

  • să scrii și să redactezi știri;
  • să le publici pe site și pe rețelele sociale.

Ce oferim:

  • Salariu, contract de muncă și 28 de zile de concediu plătit, precum și o echipă creativă și binevoitoare.
  • Suntem gata să te ajutăm să înțelegi ce presupune munca timp de două săptămâni de probă (posibil să fie suficientă una singură).

Dacă simți că ești persoana potrivită, așteptăm CV-ul tău la adresa: office@newsmaker.md.

Преимущества

Удаленная работа

Кофе / чай / снеки

Зона отдыха

Бонусы и премии

Тимбилдинги

Tренинги

Подарки на разные случаи жизни

Баланс между работой и личной жизнью

Признание профессиональных навыков и повышение в должности

О компании

NewsMaker — независимое онлайн-издание для тех, кому не все равно.

В отличие от других мы не только рассказываем, что происходит, но и объясняем, почему это важно и к чему это ведет. Мы не занимаемся политикой, пропагандой или манипуляцией, мы просто занимаемся журналистикой — непредвзято и взвешенно освещаем события, проверяем факты и уважаем разные точки зрения.

NewsMaker. С нами все ясно.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Адрес вакансии
Кишинёв, str. Columna 133/1
Эл. почта:
Веб-сайт:
Социальные сети:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?